معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد

خراسان رضوی، نخستین استان در جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی حوزه گردشگری

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: خراسان رضوی نخستین استان کشور در جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی حوزه گردشگری است.
کد خبر: 4562
زمان انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۱ بعد از ظهر -
15 بازدید

به گزارش کیمیای ایران آنلاین، جواد واحدی ۱۱ آبان ماه با حضور در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با بیان این مطلب افزود: با بررسی‌هایی که در وزارت خانه صورت گرفت و هم‌چنین گزارش‌هایی که از مدیرکل دریافت کردیم در سه حوزه مدیریتی و مأموریتی در استان خراسان رضوی اتفاقات خوبی افتاده است که جا دارد از مدیرکل و همکاران استان تشکر کنم.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری تحول شگرفی در استان خراسان رضوی داشتیم که مقایسه این آمار با سال‌های گذشته نشان از افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی سرمایه‌گذاری در این استان دارد.

واحدی اظهار کرد: پروژه‌های بزرگی در زمینه هتل‌سازی، مجتمع گردشگری و تفریحی، اقامتگاه بوم‌گردی تعریف و اقدامات خوبی را اداره کل انجام داده است.

وی با بیان این‌که در زمینه جذب سرمایه‌گذار خارجی اقدامات ویژه‌ای انجام شده که منجر به تقویت سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان رضوی شده است، گفت: ما نیاز به جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان داریم و بر اساس ارزیابی که کردیم خراسان رضوی نخستین استان کشور در جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی است.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اقدامات استان در حوزه صنایع‌دستی اظهار کرد: در حوزه صنایع دستی خراسان رضوی با وسعت و اقلیمی که دارد اقدامات بسیار خوبی در زمینه زیورآلات سنتی انجام داده‌اند که مثال زدنی است.

وی بیان کرد: علاوه بر این در حوزه صنایع‌دستی باید برنامه خاصی داشته باشیم که در معاونت صنایع‌دستی اقداماتی آغاز شده است، البته هنوز هم باید در بحث‌های بسته‌بندی، بازاریابی و برندسازی ورود پیدا کنیم.

واحدی تصریح کرد: با توجه به این که خراسان رضوی این قابلیت را دارد که در حوزه صنایع‌دستی اشتغال ایجاد کند خوشبختانه در زمینه اشتغال هم تاکنون اقدامات خوبی انجام گرفته است.

وی با بیان این که برای صادرات صنایع‌دستی نیز گام‌های اساسی را برمی‌داریم، گفت: در قانون برنامه این پیش‌بینی انجام شده که برای صادرات برنامه ارائه دهیم و با کمک صنایع‌دستی در زمینه اشتغال تحول ایجاد کنیم.

واحدی افزود: در زمینه مرمت و حریم‌ها در حوزه میراث فرهنگی تعارضاتی داشتیم که با توجه به مطالعه و نیازمندی که در منطقه وجود دارد، مدیرکل و همکاران توانستند گام‌های خوبی بردارند. در این رابطه علاوه بر حفظ سرمایه‌گذاران، با حفظ میراث فرهنگی خدمات ویژه‌ای به حوزه گردشگری ارائه شد و این مکمل سازی را خراسان رضوی به خوبی انجام داد.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به حجم خدمت به زائران و گردشگران در خصوص جایگاه اداره کل خراسان رضوی، اظهار کرد: دیدگاه مقام عالی وزارت و بدنه وزارتخانه بر این است که برخی از استان‌ها که پیشانی سفر در حوزه گردشگری سیاحتی و گردشگری زیارتی یا گردشگری طبیعی محسوب می‌شوند، باید پست‌های این ادارات کل ارتقاء داده شود.

وی در همین خصوص افزود: خراسان رضوی یکی از استان‌هایی است که ارتقاء و تقویت پست‌های سازمانی و جایگاه اداره کل آن در دستور کار وزارتخانه قرار گرفته است.

منبع: ایسنا

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات