سامانه ملی سِخا در استان البرز رونمایی شد  

البرز _ سامانه خیر و احسان(سِخا) برای اولین بار در استان البرز رونمایی شد.
کد خبر: 4359
زمان انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۲ بعد از ظهر -
44 بازدید

به گزارش خبرنگار کیمیای ایران آنلاین از البرز،  مراسم رونمایی از سامانه سِخای کمیته امداد امام خمینی(ره) به ریاست دکتر عبداللهی استاندار محترم البرز و با حضور سید مرتضی بختیاری رئیس محترم کمیته امداد امام خمینی(ره) و محسن ولیئی معاون مشارکت های امور اجتماعی وزارت کشور و دکتر محمد عباسی رییس سازمان امور اجتماعی کشور جمعی از مدیران استانی بعداز ظهر امروز سه‌شنبه نهم آبان در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد.

مجتبی عبدالهی استاندار البرز در آیین رونمایی سامانه خیر و احسان(سِخا) با بیان اینکه سامانه ملی سخا در البرز به صورت پایلوت کشوری اجرایی می شود، اظهار داشت: البرز دارای ویژگی های فراوانی است که حضور پررنگ خیرین این استان در نقاط مختلف کشور از جمله این ظرفیت ها است.

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: رشد روز افزون مهاجرت در البرز که بخش بزرگی از آنها را افراد کم برخوردار جامعه تشکیل می دهد، نیازمند توجه ویژه نهادهای حمایتی و خیرین به شکل ساختاریافته و هوشمند هستیم.

عبداللهی در ادامه گفت: اهمیت این سامانه فراوان است و ساماندهی خیر و نیکوکاری و عدالت در رسیدگی به نیازمندان ضرورت دارد.

استاندار البرز گفت: بر این باور هستیم که این سامانه به نحو مطلوب در استان اجرایی می شود و با توجه به توانمندی ها و خیرین بزرگی که در استان وجود دارد بیش از گذشته به نیازمندان توجه می شود.

⭕ دلیل رونمایی سامانه ملی سخا در البرز وجود خیرین بزرگ در این استان است

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در جلسه رونمایی سامانه سخا ضمن قدردانی از استاندار البرز در استقبال از اجرای سامانه و جلب مشارکت خیران در استان ابراز کرد: خیران البرزی نه تنها در این استان بلکه در دور افتاده ترین روستاهای خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان و … به نیازمندان کمک می کنند و کارهای بزرگی برای کاهش فقر انجام می دهند.

سید مرتضی بختیاری در ادامه با اشاره به هدف راه اندازی سامانه سخا توضیح داد: با این تعداد خیر و حجم کمک‌هایی که انجام می‌دهند، نباید فقیر و نیازمندی داشته باشیم.

وی ادامه داد : استان البرز بیشترین تعداد خیرین را دارد و همین باعث شده این سامانه در این استان رونمایی شود و استان البرز پیشرو در جلب مشارکت های خیرین و رسیدگی به اقشار کم برخوردار جامعه است.

وی ادامه داد: با راه اندازی این سامانه شرایطی فراهم می‌شود که خیرین بدون اینکه نیاز باشد خودشان محله به محله بگردند و  فقرای واقعی را شناسایی کنند، به راحتی بتوانند به جامعه هدفشان کمک کنند.

رییس کمیته امداد امام خمینی تصریح کرد: سامانه سخا ظرفی است که نیازمندان هم می‌توانند با حفظ کامل شان و عزت نفس، اطلاعات خود را وارد و از حمایت های خیرین برخوردار شوند.

وی افزود: برای راه اندازی این سامانه نهادهای زیادی درگیر بودند و نتیجه نهایی حاصل تلاش جمعی است.

وی گفت: البرز یکی از استانهایی است که بیشترین تعداد خیرین را دارد و همین باعث شده این سامانه در این استان رونمایی شود.

بختیاری ضمن قدردانی از استاندار البرز در استقبال از اجرای سامانه و جلب مشارکت خیران در استان ابراز کرد: خیران البرزی نه تنها در این استان بلکه در دور افتاده ترین روستاهای خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان و … به نیازمندان کمک می کنند و کارهای بزرگی برای کاهش فقر انجام می دهند.

وی توضیح داد: هدف اصلی ما این است که سامانه سخا توسط خیرین اداره شود و دولت صرفا فضای پشتیبانی این سامانه را به عهده داشته باشد.

این مسئول گفت: بدون شک اگر این فضا را در اختیار مردم قرار دهیم و رفع فقر به  شکل مردمی بگیرد، روزی میرسد که فقر مطلق در کشور از بین می رود.

 معاون وزیر کشور: اداره کشور توسط مردم رویکرد دولت سیزدهم است

محمد عباسی معاون وزیر کشور و رییس سازمان امور اجتماعی کشور در جلسه رونمایی سامانه خیر و احسان ( سخا ) در استان البرز افزود: رویکرد دولت سیزدهم اداره کشور توسط مردم و به صحنه آوردن آنان در زمینه های مختلف است و امروز یکی از بسترهای مهم مشارکت مردمی، حضور خیرین در زمینه‌های مختلف از جمله حمایت از نیازمندان است.

عباسی تاکید کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی گام های موثری در حوزه احسان و نیکوکاری برداشته شد و باید ابتکارات بیشتری در این زمینه داشت.

معاون وزیر کشور بیان کرد: سامانه خیر و احسان در شورای اجتماعی مصوب شده بنابراین وزارت کشور در این زمینه همراهی لازم را خواهد داشت.

وی یادآورشد: باید با هم افزایی هرچه بیشتر در جهت حل مشگلات اجتماعی پیش رفت و از تمام ظرفیت های در این زمینه بهره برد.

انتهای پیام/

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات