طرح جامع مدیریت پسماند کرج در دست اجرا است

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از اجرای طرح جامع مدیریت پسماند ظرف یک سال گذشته خبر داد و گفت: این طرح نقشه راه شهر در حوزه پسماند است و الگوها و برنامه زمان‌بندی اجرایی را در زمینه کاهش تولید، افزایش بازیافت و تبدیل مواد، کاهش تدریجی و حذف نهایی دفن پسماندها ارائه می‌دهد.
کد خبر: 3752
زمان انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰ قبل از ظهر -
19 بازدید

به گزارش کیمیای ایران آنلاین، البرز_ محمد رضا خسروی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به طرح جامع مدیریت پسماند کرج، اظهار کرد: این طرح از سال ۱۳۸۳ مصوب شده بود؛ این طرح سرانجام ظرف یک سال گذشته در دست اجرا قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در هریک از مناطق و سازمان‌‎های شهرداری طرح جامع با هدف برنامه‌ریزی برای انجام اولویت‌های آن مجموعه تعریف شده است، افزود: طرح جامع مدیریت پسماند شهرداری کرج نشان می‌دهد که از لحظه تولید پسماند تا لحظه دفن آن چه اقداماتی باید انجام شود.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با اشاره به اینکه این مسئله پس از سال‌ها به نتیجه رسید، اضافه کرد: درصدد هستیم تا به طرح تفصیلی نزدیک شویم.
وی تصریح کرد: طرح جامع مدیریت پسماند شهر کرج به عنوان نقشه راه شهر در حوزه پسماند است که الگوها و برنامه زمان‌بندی اجرایی را در زمینه کاهش تولید، افزایش بازیافت و تبدیل مواد، کاهش تدریجی و حذف نهایی دفن پسماندها، ارائه می‌کند.
خسروی تاکید کرد: تمام روش‌هایی که باید برای تحقق مفهوم تفکیک زباله از مبدا به کار گیریم را اجرا خواهیم کرد و پسماندهایی که قابلیت بازیافت ندارد به کود تبدیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه این طرح در کارگروه پسماند استان البرز مطرح و از فسخ قرارداد آن جلوگیری شد، ادامه داد: بخش دیگری از زباله‌های غیرقابل بازیافت نیز طبق طرح جامع مدیریت پسماند به نحوی دفن می‌شود تا حداقل آلودگی محیط زیست را داشته باشیم.

انتهای پیام/

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات