مهاجرت تنها بانوی المپیکی تنیس روی میز از دیارش

رییس هیات: “شهسواری” اگر یک شغل داشت، از کرمانشاه مهاجرت نمی‌کرد

ندا شهسواری تنها بانوی المپیکی تنیس روی میز ایران و یکی از پرافتخارترین بانوان ورزشکار کرمانشاه است که در ماه‌های اخیر از کرمانشاه مهاجرت کرده و به تهران رفته است.
کد خبر: 3834
زمان انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۴ بعد از ظهر -
33 بازدید

به گزارش کیمیای ایران آنلاین، شهنام اردلان رئیس هیات تنیس روی میز استان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که چرا این بانوی کرمانشاهی که سابقه حدود ۲۰ سال عضویت  در تیم ملی تنیس روی میز ایران و دو دوره حضور در المیپک و بازیهای آسیایی را در کارنامه ورزشی خود دارد از کرمانشاه مهاجرت کرده، اظهارکرد: ایشان بنا به چند دلیل مجبور به مهاجرت از کرمانشاه شد که یکی از آنها نداشتن حریف تمرینی در شهر خودش بود.

وی ادامه داد: از طرفی در حال حاضر ورزشکاران ملی پوش برای افزایش رنکینگ و بالا بردن سطح آمادگی خود باید به مسابقات برون مرزی مختلفی بروند که هزینه‌های شرکت در این مسابقات هم برعهده خودشان است، لذا باید به دنبال جذب اسپانسر باشند.

رئیس هیات تنیس روی میز استان تصریح کرد: متاسفانه هیچکدام از کارخانجات و صاحبان سرمایه در کرمانشاه از او حمایتی نکردند، برای همین مجبور شد به تهران مهاجرت کند، چراکه آنجا اسپانسرهایی هستند که برای حمایت از او اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی تاکید کرد: البته هیات تنیس روی میز استان تا جایی که امکان داشت و در حد وسع خود از ایشان و سارا و زهرا شهسواری حمایت داشته، اما به حمایت های بیشتری از سوی مسئولین و اسپانسرها نیاز داشت که محقق نشد.

اردلان یکی دیگر از مهمترین دلایل مهاجرت این بانوی ورزشکار کرمانشاهی را نداشتن شغل عنوان کرد و گفت: کوچکترین خواسته یک ورزشکار قهرمان و حرفه‌ای داشتن یک شغل است، اگر مسئولین استان یک شغل برای خانم شهسواری فراهم می کردند، او هیچوقت به فکر مهاجرت نمی افتاد.

وی از ندا شهسواری به عنوان یکی از برندهای مهم ورزش کرمانشاه نام برد و افزود: او مجبور به مهاجرت از کرمانشاه شد. یا باید قهرمانی را کنار می گذاشت و یا اینکه از شهرش مهاجرت می کرد که ناچارا گزینه دوم را انتخاب کرد.

رئیس هیات تنیس روی میز کرمانشاه در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص خلاء مهاجرت ندا شهسواری در تنیس روی میز کرمانشاه هم گفت: خوشبختانه در سالهای گذشته اقدامات خوبی در رده های سنی پایه داشته ایم که باعث شده طی سه سال متولی تنها دختر اعزامی از ایران به مسابقات هوپس آسیایی و جهانی از کرمانشاه باشد.

وی از وانیا یاوری، رایا جواهری و مرجان کبودی به عنوان سه ورزشکار تنیس روی میز رده سنی پایه کرمانشاه نام برد که سابقه حضور در مسابقات آسیایی و جهانی را دارند.

وی افزود: در بخش مردان هم نفر اول و دوم هوپس پسران ایران یعنی رایا کیان و مهبد جشنی از کرمانشاه هستند و مهدی زارعی هم در رده سنی جوانان در اردوی تیم ملی حضور دارد.

اردلان در پایان این نکته را هم گفت که به دلیل عدم حمایت مسئولین و اسپانسرها از تنیس روی میز کرمانشاه و دغدغه قهرمانان این رشته برای آینده شغلی، رایا کیان و مهدی زارعی هم قصد مهاجرت از شهر خود را دارند.

منبع: ایسنا

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات