پاسخ وزیر ارتباطات درباره کاهش ضریب نفوذ اینترنت ثابت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به کاهش ضریب نفوذ اینترنت ثابت در آخرین گزارش رگولاتوری، دلیل این موضوع را عدم نوسازی زیرساختهای ارتباطات ثابت در ۱۰ سال گذشته عنوان کرد.
کد خبر: 3684
زمان انتشار: ۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۵ بعد از ظهر -
28 بازدید

به گزارش کیمیای ایران آنلاین، عیسی زارع پور  در خصوص انتشار گزارش رگولاتوری در خصوص آمار ضریب نفوذ اینترنت ثابت و همراه و کاهش ضریب نفوذ اینترنت ثابت گفت: رتبه ارتباطات ثابت کشور در دنیا در بین ۱۹۰ کشور بالای ۱۵۰ است و در ده سال گذشته هم وضعیت همین بوده است.

وی افزود: زیرساختهای ارتباطات ثابت در ده سال گذشته نوسازی نشده است و بدترین کیفیت را دارد که اتفاقاً خواستگاه پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها حل همین مشکل است.

زارع پور در پایان گفت: ان شاءالله به مرور با راه اندازی فیبرنوری در شهرهای مختلف وضعیت ارتباطات ثابت به صورت ملموس ارتقا پیدا خواهد کرد.

به گزارش مهر، سازمان تنظیم مقررات به تازگی گزارشی از وضعیت ارتباطات در بهار سال ۱۴۰۲ منتشر کرده است که بر اساس آن نفوذ اینترنت ثابت از ۱۳.۰۳ درصد به ۱۲.۹ درصد رسیده و از آن‌سو، ضریب نفوذ اینترنت سیار با رشد بیش از ۷ درصد همراه بوده است.

گزارش رگولاتوری نشان می‌دهد عمده سهم بازار اینترنت ثابت با رقم ۷۶ درصد، به فناوری X-DSL گره خورده و تعداد کاربران TD-LTE به ۱۸ درصد رسیده است. ۴۹ درصد بازار اینترنت ثابت نیز در اختیار شرکت مخابرات قرار دارد و ۲۹ درصد به دیگر شرکت‌های FCP مربوط می‌شود.

همچنین در این گزارش آمده است که ۷۵ درصد شکایات مردمی مربوط به ارتباطات ثابت (تلفن و اینترنت) بوده و ۲۵ درصد شکایات به ارتباطات سیار مربوط می‌شود.

منبع: مهر

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات