معاون حقوق عامه دادستان کل کشور:

نظام اصلاح و تربیت درباره کودکان و نوجوانان باید بازخوانی شود

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور گفت: دو نقص عمده مانند اثربخش نبودن و اشکالات موجود در نظام رصد و پایش در کانون‌های اصلاح و تربیت مشاهده می‌شود که رفع این نواقص باید مورد توجه قرار گیرد.
کد خبر: 3206
زمان انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴ قبل از ظهر -
18 بازدید

به گزارش کیمیای ایران آنلاین، غلام عباس ترکی، پرداختن به سرمایه‌های انسانی را از مولفه‌های حکومت مطلوب دانست و گفت: کودکان به‌عنوان مهمترین سرمایه‌های هر جامعه برای رسیدن به توسعه پایدار باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور با بیان اینکه نظام اصلاح و تربیت در خصوص کودکان و نوجوانان باید مورد بازخوانی قرار گیرد، گفت: دو نقص عمده مانند اثربخش نبودن و اشکالات موجود در نظام رصد و پایش در کانون‌های اصلاح و تربیت مشاهده می‌شود که رفع این نواقص باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به نبود سامانه جامع آماری برای کودکان و نوجوانان و اشکالات اساسی نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان گفت: حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست ازجمله مواردی است که در دستورکار دادستانی کل قرار دارد و باید بیشتر به آن پرداخته شود.

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور افزود: وضعیت موجود امروز با وضعیت مطلوب، در مواردی مانند آموزش و تربیت، حقوق کودکان در فضای مجازی و آسیب‌های اجتماعی، فاصله دارد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات