به کار گماری ۷۱۰ نفر از جویندگان کار توسط کاریابی های غیر دولتی استان گلستان

حسینعلی خواجه مظفری مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتما‌عی گلستان از به کار گماری 710 نفر از جویندگان کار توسط کاریابی های غیر دولتی خبر داد.
کد خبر: 3220
زمان انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۰ بعد از ظهر -
18 بازدید
به گزارش کیمیای ایران آنلاین، نرگس حسین زاده/گلستان_ خواجه مظفری افزود: در ۶ ماهه نخست سال جاری، تعداد ۷۱۰ نفر از متقاضیان شغل توسط کاریابی های غیردولتی استان به کارگماری شدند.
وی در جلسه هیات اسـتانی کاریابیهای غیر دولتی در محل سالن جلسات این اداره کل اظهارکرد: از ابتدای سال تا کنون یک هزار و ۶۱۷ فرصت شغلی توسط کاریابی های غیردولتی استان کسب شده که این مهم از طریق مراجعه کارفرمایان به سامانه جستجوی شغل و یا مراکز کاریابی انجام شده است.
خواجه‌مظفری خاطرنشان کرد: کارفرمایان جهت تامین نیروی کار مورد نیاز خود و افراد جویای کار می توانند علاوه بر مراجعه به کاریابی های غیردولتی، از طریق ورود به سامانه جستجوی شغل به آدرس shoghl.mcls.gov.ir اقدام نمایند.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به خدمات سامانه جستجوی شغل، تاکید کرد: این سامانه باهدف خدمات رسانی به متقاضیان شغل و کارفرمایان طراحی و مورد بهره برداری قرار گرفته است و مدیران کاریابیها ملزم به ثبت و ورود اطلاعات بروز در سامانه هستند.
خواجه مظفری افزود: در راستای بهبود فضای کسب و کار ، تعداد ۳۲ کاریابی غیر دولتی داخلی و ۲ کاریابی غیر دولتی خارجی (جهت کسب فرصتهای شغلی خارج از کشور و اعزام نیروی کار) در استان درحال فعالیت می باشند .
وی بیان کرد: علاوه بر اینکه کلیه شهرستانهای استان دارای کاریابی هستند،این اداره کل در نظر دارد با ایجاد تعداد ۵۹ شرکت تعاونی در سطح استان، ارائه خدمات اشتغال به شهروندان گلستانی را تسهیل نماید.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان اظهار داشت:به غیر از کاریابی های غیردولتی داخلی و خارجی، تعداد ۱۴ مرکز مشاوره کارآفرینی در کل استان در راستای ارائه مشاوره شغلی در خصوص کسب و کارهای موفق و آموزش مهارتهای نرم در مورد کارآفرینی مانند مهارت تصمیم گیری و … فعالیت میکنند.
وی تصریح کرد: درصورت مراجعه متقاضیان فاقد مهارت، کاریابیها موظفند کارجویان را جهت کسب مهارت های لازم و دریافت آموزشهای تخصصی هدفمند، به مراکز آموزش فنی و حرفه ای معرفی نمایند.
انتهای پیام/

 نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات