کاهش چشمگیر ۶۵ درصدی سرقت کابل برق با توسعه شبکه کابل خود نگهدار

مدیر حراست برق آذربایجان غربی گفت: در تابستان امسال سرقت کابل شبکه سیم مسی نسبت به سه ماهه اول سال ۶۵ درصد کاهش یافت.
کد خبر: 2828
زمان انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۷ قبل از ظهر -
29 بازدید

به گزارش خبرنگار کیمیای ایران آنلاین، فرزین اصل افروزی/ ارومیه_ مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی به خبرنگاران گفت: با توسعه شبکه کابل خودنگهدار برق در استان در تابستان سال جاری با کاهش ۶۵ درصدی سرقت کابل شبکه سیم مسی نسبت به سه ماهه اول سال روبرو بودیم.

رضا صادقی اظهار کرد: در سه ماهه اول سال حدود ۲۳ تن سرقت تجهیزات شبکه سیم مسی صورت گرفته که این رقم در سه ماهه دوم با توجه به تمهیدات انجام شده با کاهش چشمگیری روبرو بوده و به حدود ۸ تن رسید.

وی تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار را یکی از مهمترین عوامل کاهش این سرقت‌ها عنوان کرد و گفت: در رابطه با پیشگیری از سرقت تجهیزات شبکه، تعاملاتی با نیروی انتظامی صورت گرفته که بر این اساس ۱۰ اکیپ گشت شبانه در ارومیه و ۶ اکیپ در شهرستان‌های مهاباد، میاندوآب، سلماس و خوی بصورت مداوم به فعالیت می‌پردازند.

صادقی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد این سرقت‌ها در مرکز استان اتفاق افتاده تصریح کرد: برای امسال حدود ۳ هزار کیلومتر تبدیل شبکه در نظر گرفته شده که تا به امروز حدود یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر آن انجام شده و انتظار می رود تا پایان سال جاری با تبدیل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر باقی مانده شاهد کاهش چشمگیر سرقت سیم‌های مسی در سطح استان باشیم.

مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در طول دو سال گذشته سرقت ترانس در سطح استان به حداقل رسیده عنوان کرد: ۸۵ درصد اماکن و تاسیسات این شرکت مجهز به دوربین مدار بسته بوده و نزدیک به ۱۵ انبار مجهز به سیستم ضد سرقت است.

انتهای پیام/

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات