تل آویو از واشنگتن ۱۰ میلیارد دلار کمک نظامی اضطراری خواست

نیویورک تایمز گزارش داد که تل‌آویو از واشنگتن ۱۰ میلیارد دلار کمک نظامی اضطراری خواسته است.
کد خبر: 2941
زمان انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱ قبل از ظهر -
23 بازدید

به گزارش کیمیای ایران آنلاین، این روزنامه به نقل از سه مقام آگاه با این درخواست گفت که این بسته کمکی در لایحه‌ای توسط کنگره با هماهنگی کاخ سفید تنظیم شده است.

به گفته این روزنامه، این لایحه همچنین شامل بودجه‌هایی است که دولت بایدن برای اوکراین، تایوان و مرز آمریکا و مکزیک به دنبال آن است.

روز یکشنبه، چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، در جریان سفر به سرزمین‌های اشغالی گفت که قانونگذاران آمریکایی در مورد ارائه مهمات ۱۵۵ میلی متری به تل آویو، مهمات جایگزین برای سیستم دفاع موشکی گنبد آهنین، بمب‌های هدایت شونده دقیق و کیت‌های JDAM برای تبدیل بمب‌ها به مهمات دقیق برای تل آویو بحث کرده‌اند.

به گزارش آژانس امدادرسانی و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی(آنروا)، غزه در حال تجربه یک بحران انسانی است، در حالی که آب، غذا، سوخت و تجهیزات پزشکی در حال اتمام است و غیرنظامیان به دنبال هشدار رژیم صهیونیستی برای تخلیه مناطق شمالی غزه به منطقه جنوبی آن فرار می‌کنند.

جنگ زمانی آغاز شد که حماس در ۷ اکتبر عملیات طوفان الاقصی را آغاز کرد، یک حمله غافلگیرکننده چند جانبه شامل پرتاب موشک و نفوذ به سرزمین‌های اشغالی از طریق زمین، دریا و هوا.

منبع: ایسنا

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات