دیدار فرماندهی انتظامی اصفهان

نیروی انتظامی سبب آرامش مردم است

امام جمعه اصفهان گفت: نیروهای مسلح همانند قلعه ای برای حفظ آرامش مردم هستند،اگر نیروهای مسلح در جامعه باشند مردم احساس می کنند در قلعه مستحکمی قرار دارند ، یعنی آنها باید سبب آرامش مردم باشند.
کد خبر: 2690
زمان انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۱ بعد از ظهر -
27 بازدید

به گزارش کیمیای ایران آنلاین، آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد در دیدار فرماندهی انتظامی اصفهان با اشاره به کلامی از امیرمومنان(ع) پیرامون اهمیت جایگاه نیروهای مسلح در نظام اسلامی اظهار داشت: امیرمومنان(ع) درباره نیروهای مسلح تعریفی در نامه به مالک اشتر دارند و می فرمایند:” حُصُونُ الرَّعیَّهِ وَ زَینُ الوُلاهِ وَ عِزُّالدِّینِ”.
وی با بیان سه صفتی که امیرمومنان(ع) برای نیروهای مسلح عنوان کرده اند گفت: نیروهای مسلح همانند قلعه ای برای مردم هستند، و اگر نیروهای مسلح در جامعه باشند مردم احساس می کنند در قلعه مستحکمی قرار دارند ، یعنی آنها باید سبب آرامش مردم باشند.
عضو خبرگان رهبری افزود: دومین صفت نیروهای نظامی و انتظامی از منظر امیر المومنین این است که برای دین عزت بوده و زینت رهبران کشور می باشند ، لذا آرامش مردم به وسیله پلیس حاصل می شود.
وی احساس امنیت خاطر در مراجعه به پلیس را مهم دانست و گفت: فرد باید بداند زمانی که به نیروی انتظامی مراجعه می کند مانند برادر آن را راهنمایی می کنند.
امام جمعه اصفهان با تاکید بر مدارا با مردم و رعایت ادب و احترام نسبت به ارباب رجوع تصریح کرد: گاهی فکر می کنیم اگر فردی جرمی مرتکب شده باید مورد ناسزا قرار گیرد ، در حالی حتی اگر بزرگ ترین جنایت را نیز انجام داده باشد در نهایت بشر است و نباید نسبت به آن عصبانی شد.
وی اضافه کرد: پیامبر اعظم(ص) تعبیری دارد که بسیار مهم است و می فرمایند: “بعثت علی المدارات کما بعثت علی الرساله”، یعنی من برای مدارای با مردم مبعوث شده هم چنان که برای رسالت مبعوث گردیده ام ، لذا باید با مردم مدارا کرد.
آیت الله طباطبایی نژاد پرهیز از زورگویی و رعایت مداری با مردم را مهم عنوان کرد و ادامه داد: سیره پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) نیز این است، لذا نباید افراد را از دین و حکومت دور کنیم، به طوری که آنها از این مسائل دست بکشند.
وی هم چنین وجود برخی قوانین ناقص و ناکارآمد در زمینه قاچاق کالا و بی توجهی به سرمنشأهای اصلی قاچاق را نامناسب بیان کرد و افزود: برخی قوانین وجود دارد که حتی با اسلام مطابقت ندارند.

گفتنی است در این دیدار فرماندهی انتظامی گزارشی از فعالیت ها و اقدامات ۶ ماهه اخیر ارائه کرد و اظهار داشت: در مراسم اربعین با توجه به گسترش درخواست ها برای صدور گذرنامه، ۲۸۰ هزار گذرنامه بین المللی و ۷۳ قطعه گذرنامه زیارتی صادر شد.
وی هم چنین از  ۴۰ هزار نفر تماس با پلیس فتا و دریافت مشاوره نیز خبر داد و افزود: در زمینه مبارزه با مواد مخدر و برخورد با خرده فروشان و قاچاقچیان نیز، در ۶ ماه گذشته بیش از ۱۳ تن مواد مخدر در استان کشف و توقیف گردید.
وی خاطر نشان کرد: در حوزه امنیت اقتصادی و برخورد با قاچاچیان  کالا نیز ، ۱۹ هزار میلیارد کالای قاچاق ضبط شد.

انتهای پیام/

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات