وزیر نفت وارد مسکو شد

جواد اوجی وزیر نفت روز چهارشنبه با هدف توسعه مناسبات دوجانبه و شرکت در مجمع بین‌المللی هفته انرژی روسیه وارد مسکو شد.
کد خبر: 2565
زمان انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۱ بعد از ظهر -
3003 بازدید

به گزارش کیمیای ایران آنلاین، به نقل از ایرنا، وزیر نفت در فرودگاه بین‌المللی شرمتیووا مسکو مورد استقبال کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه قرار گرفت.
وزیر نفت در نخستین برنامه سفر رسمی خود، در آیین آغاز به کار مجمع بین‌المللی هفته انرژی روسیه که با حضور ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری این کشور در مسکو برگزار می‌شود، حضور خواهد یافت.
اوجی که رئیس طرف ایرانی کمیسیون عالی همکاری‌های مشترک جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه است، به دعوت رسمی الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه و رئیس طرف روسی این کمیسیون به مسکو سفر کرده است.
دیدار با معاون نخست وزیر ، برخی مقامات و مدیران برخی شرکت‌های نفت و گاز روسیه نیز در این سفر در دستور کار قرار دارد.
وزیر نفت همچنین روز پنجشنبه در نشست تخصصی مجمع بین‌المللی هفته انرژی روسیه با موضوع بازار جهانی نفت و گاز سخنانی ایراد خواهد کرد.
رویدادهای هفته انرژی روسیه ۱۱ تا ۱۳ اکتبر ۲۰۲۳ (۱۹ تا ۲۱ مهر ۱۴۰۲) با برنامه محوری با موضوع واقعیت جدید انرژی در جهان آینده در مسکو برگزار می‌شود.
بنا بر اعلام برگزارکنندگان این رویداد بین‌المللی، انتظار می رود بیش از چهار هزار میهمان از بیش از ۶۰ کشور در این رویداد شرکت کنند که در میان آنها،‌ اسامی برخی نخست وزیران، وزیران و سفیران از کشورهای مستقل مشترک المنافع، نمایندگان پارلمان‌های و روسای سازمان های بین المللی و منطقه ای دیده می‌شود.
مجمع بین‌المللی هفته انرژی روسیه شامل بیش از ۳۰ رویداد در موضوعاتی همچون توسعه پایدار و آب و هوا، توسعه علمی و فناوری و تحول دیجیتال و توسعه بخش سوخت و انرژی است.
مجمع بین المللی هفته انرژی روسیه که سنگ بنای آن سال ۲۰۱۶ میلادی گذاشته شد، توسط بنیاد روس کنگرس و وزارت انرژی فدراسیون روسیه و با حمایت دولت شهر مسکو برگزار می شود.

انتهای پیام/

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات