۹۹.۶ درصد از جمعیت شهری و روستایی استان اصفهان تحت پوشش خدمات آبرسانی قرار دارند

99.6 درصد از جمعیت شهری و روستایی، تحت پوشش خدمات آبرسانی آبفای استان اصفهان قرار دارند که جمعیتی بالغ بر 4 میلیون و 876 هزار نفر را شامل می شود.
کد خبر: 2489
زمان انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۳ بعد از ظهر -
13 بازدید

به گزارش کیمیای ایران آنلاین، مدیرعامل آبفای استان اصفهان با بیان اینکه تامین آب شرب سالم و پایدار از وظایف اصلی این شرکت است گفت: درحال حاضر تقریبا ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۶.۴۱ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش خدمات آبرسانی این
شرکت قرار دارند که ۱۰۰ شهر و ۹۶۳ روستا را شامل می شود.
حسین اکبریان افزود: ۲۷۰ روستا با جمعیت ۳۸ هزار و ۶۰۰ نفر تحت پوشش آبرسانی سیار قرار دارند که با هدف محرومیت زدایی و آبرسانی به روستاها، طرح ملی جهاد آبرسانی در شهرستان های فریدونشهر، نایین و سمیرم در حال اجرا است.
وی ادامه داد: ۵ هزار و ۵۵۴ کیلومتر خطوط انتقال و ۱۷ هزار و ۶۷۸ کیلومتر شبکه توزیع آب در استان وجود دارد که نگهداری، توسعه و اصلاح این تاسیسات از دیگر وظایف مهم شرکت آبفا است.
اکبریان همچنین حجم مخازن در مدار را بالغ بر یک میلیون و ۱۰۰ هزار متر مکعب عنوان کرد و گفت: طرح جهاد مخزن سازی برای افزایش توان آبرسانی پایدار در شرایط خاص، در این شرکت آغاز شده است که نیازمند کمک خیرین است و برای رسیدن به ظرفیت استاندارد احداث یک میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب مخزن دیگر نیاز است.
مدیرعامل آبفای استان اصفهان عنوان کرد: تا کنون در حدود یک میلیون و ۴۶۷ هزار فقره انشعاب آب و بالغ بر ۷۵۳ هزار فقره انشعاب فاضلاب در راستای خدمت رسانی به مردم در استان واگذار شده است.

انتهای پیام/

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات