همکاری‌ جهاد دانشگاهی و ایران‌خودرو توسعه می‌یابد/تاکید بر بهره‌مندی از ظرفیت‌های فناورانه جهاد

در نشست مشترک معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی و مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو بر توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه طراحی و تولید محصولات موردنیاز ایران‌خودرو با بهره‌مندی از ظرفیت‌های فناورانه جهاد دانشگاهی، تاکید شد.
کد خبر: 2470
زمان انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۵ بعد از ظهر -
28 بازدید

به گزارش کیمیای ایران آنلاین ،به نقل از ایسنا، دکتر حسن فارسی در نشست با دکتر علیمردان عظیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با اشاره به همکاری‌های دو مجموعه، اظهار کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که درگذشته میان جهاد دانشگاهی و گروه صنعتی ایران‌خودرو منعقد شده و همچنین کارگروهی که ذیل این تفاهم‌نامه تشکیل‌شده است، فعالیت‌های مشترکی در واحدهای جهاد دانشگاهی به‌ویژه سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف انجام‌ و قراردادهایی در این زمینه منعقدشده است.

وی افزود: خوشبختانه پروژه‌های مشترک میان دو مجموعه موفقیت‌آمیز بوده است و اکنون لازم است تفاهم‌نامه به‌روز شود و با توجه به ظرفیت‌های گسترده‌ای که در واحدهای مختلف جهاد دانشگاهی در حوزه‌های فنی و مهندسی، آموزشی و فرهنگی و رسانه‌ای وجود دارد، این تفاهم‌نامه نیز توسعه یابد.

فارسی تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت‌های متعددی در جهاد دانشگاهی در زمینه طراحی و تولید موتور خودروهای برقی و اتوبوس‌های شهری، طراحی‌های فنی و مهندسی، آموزش‌های مهارتی و همچنین ظرفیت‌های رسانه‌ای و افکارسنجی وجود دارد که آماده همکاری با گروه صنعتی ایران‌خودرو هستیم.

بر اساس این گزارش، دکتر علیمردان عظیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز در این نشست با اشاره به‌ضرورت توسعه همکاری‌های مشترک دو مجموعه، اظهار کرد: لازم است بررسی شود و درصورتی‌که تفاهم‌نامه میان دو مجموعه ظرفیت توسعه دارد، حتما به‌روز شود و تفاهم‌نامه جدید با رویکرد توسعه همکاری‌ها منعقد شود. رویکرد ایران‌خودرو نیز تنها امضای تفاهم‌نامه نیست، بلکه هدف حمایت از تولید داخل است و اگر مجموعه‌های دانشی مانند جهاد دانشگاهی ظرفیت و توانمندی برای طراحی و تولید قطعات و محصولات موردنیاز ایران‌خودرو در اختیاردارند، به‌هیچ‌وجه نباید خرید خارجی انجام شود و این رویکرد امروز شرکت است.

وی افزود: پس از به‌روز شدن تفاهم‌نامه میان دو مجموعه نیز لازم است جلسات منظمی با حضور نماینده‌های دو مجموعه تشکیل شود و جهاد دانشگاهی نیز بر اساس لیست فعالیت‌های پژوهشی موردنیاز ایران‌خودرو در هر زمینه‌ای که توانمندی دارد اعلام آمادگی کند و شرکت نیز آماده همکاری مشترک است. صنعت باید به تحقیقات و دستاوردهای مجموعه‌های علمی کشور بها بدهد و گروه صنعتی ایران‌خودرو به این مهم اعتقاد دارد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی، دکتر محسن مردانی رییس سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف و دکتر مهدی رادمنش، معاون تحقیقات، طراحی و توسعه محصول گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز در این نشست گزارشی از روند پیشرفت پروژه‌های مشترک ارائه دادند.

انتهای پیام/

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات