نویسنده و کارگردان نمایش «شمشیر»:

جشنواره بین‌المللی پانتومیم باعث دیده شدن هنرمندان جوان می‌شود

نویسنده و کارگردان نمایش «شمشیر» گفت: این نمایش روایت مرگ انسان به‌واسطه جاه‌طلبی است که به صورت پانتومیم اجرا می‌شود.
کد خبر: 2388
زمان انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۴ قبل از ظهر -
22 بازدید

به گزارش کیمیای ایران آنلاین ،به نقل از ایسنا، کیوان آذرخش که از شهرستان سنندج استان کردستان در دومین جشنواره بین‌المللی پانتومیم زنجان حضور دارد، شامگاه دیروز (۱۷ مهرماه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: داستان «شمشیر» درباره‌ متولد شدن جنینی است که کم‌کم به تکامل می‌رسد. او در زمان راه رفتن به یک شمشیر برخورد می‌کند و با شناخت این اسلحه شروع به جنگیدن با دشمنان خیالی می‌کند. او در یکی از این زورآزمایی‌ها به‌واسطه جاه‌طلبی‌هایش کشته می‌شود.

وی تصریح کرد: ایده این اثر با حضور در کارگاه آموزشی با تدریس ساسان قجر شکل گرفت و من با تکمیل آن سعی کردم این نمایش را برای اجرا در جشنواره آماده کنم.

این هنرمند افزود: همان‌طور که مه‌یرهولد گفته است، دیالوگ خسته‌کننده است و دیگر زمان آن رسیده که از بدن، آوا و ریتم برای انتقال پیام به مخاطبان استفاده شود. این طرز تفکر در کشورهای غربی رواج پیدا کرده است و اکنون تقریبا تئاترهای دیگر کشورها اکثرا به سمت پانتومیم رفته‌اند. امیدواریم مدیران فرهنگی و هنری در ایران نیز نگاه ویژه‌ای به این هنر داشته باشند و شاهد رشد و شکوفایی هرچه بیشتر هنرمندان فعال در این عرصه باشیم.

آذرخش گفت: شرکت در جشنواره‌هایی چون جشنواره بین‌المللی پانتومیم باعث دیده شدن هنرمندان جوان می‌شود. آن‌ها می‌توانند از این موقعیت در مسیر رشد و افزایش تجربه و اطلاعات خود بهره‌مند شوند.

نمایش «شمشیر» به نویسندگی و کارگردانی کیوان آذرخش روز گذشته (۱۷ مهرماه) در اولین روز از دومین جشنواره بین‌المللی پانتومیم زنجان ساعت ۱۶ به مدت زمان ۱۵ دقیقه در کارگاه خانه پاتومیم این شهر اجرا شد.

انتهای پیام/

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات