به‌منظور تامین نظر شورای نگهبان انجام شد

اصلاح مصوبه تخصیص قیر رایگان به دستگاه‌های اجرایی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان و هیات عالی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اصلاحات صورت گرفته در طرح مجلس که به سازوکار تخصیص قیر رایگان به دستگاه‌های اجرایی برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی کشور برمی‌گشت، موافقت کردند.
کد خبر: 2359
زمان انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۸ قبل از ظهر -
39 بازدید

به گزارش کیمیای ایران آنلاین ،به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی نوبت صبح امروز سه‌شنبه مجلس و قبل از ورود به بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه، در راستای رفع ایراد شورای نگهبان و هیات عالی نظارت با اصلاحات صورت گرفته در  طرح اصلاح بند ک تبصره ۱ قانون  بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور موافقت کردند.

بر اساس اصلاحات صورت گرفته در این طرح، در سال ۱۴۰۲ وزارت نفت مکلف است معادل مبلغ ۲۰۰ هزار میلیارد ریال نفت خام از محل منابع در اختیار شرکت ملی نفت ایران را در اختیار پالایشگاه ها قرار داده و به میزان آن به صورت ماهانه از ابتدای سال ۱۴۰۲ مواد اولیه قیر با ۵۰ درصد قیمت بورس در اختیار دستگاه هاسپی اجرایی موضوع این بند قرار دهد و در حساب های فی مابین خود و خزانه کل کشور اعمال و آن را از محل خوراک تحویلی تسویه نماید.

وزارت نفت مکلف است مابه التفاوت آن را با تعدیل قیمت ماهانه خوراک از طریق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده ها جبران و اعمال حساب نماید. در صورت کاهش قیمت قیر، مقدار قیر تحویلی به دستگاه های اجرایی موضوع این بند افزایش می یابد. مهلت هزینه کرد اعتبار موضوع این بند تا پایان شهریورماه ۱۴۰۳ است.

انتهای پیام/

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات