گفت وگوی وزیران خارجه تونس و آفریقای جنوبی و تاکید بر حمایت از مردم فلسطین

منابع خبری گزارش دادند، وزیران خارجه تونس و آفریقای جنوبی در شهر پرتوریا با هم دیدار و درباره همکاری‌های دوجانبه و مساله فلسطین گفت وگو کردند.
کد خبر: 1668
زمان انتشار: ۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۸ بعد از ظهر -
24 بازدید

به گزارش کیمیای ایران آنلاین، به نقل از ایرنا، از خبرگزاری واس، دومین جلسه رایزنی‌های سیاسی بین تونس و آفریقای جنوبی شنبه شب در پرتوریا آفریقای جنوبی به ریاست نبیل عمار وزیر خارجه تونس و گریس نالدی پاندور همتای آفریقای جنوبی وی برگزار شد.

در بیانیه مشترک پایانی کار این نشست، وزیران خارجه تونس و آفریقای جنوبی بر لزوم پیشبرد روابط دوجانبه بین دو کشور و همچنین تکمیل مراحل مربوط به امضای پروتکل موافقتنامه رایزنی‌های دیپلماتیک بین دو کشور تاکید کردند. ‌

براساس این گزارش، عمار و پاندور با حمایت مجدد کشورهای خود از آرمان مردم فلسطین، بر ضرورت تسریع در مسیر صلح در خاورمیانه با هدف یافتن راه حلی پایدار برای این مناقشه تاکید کردند.

وزیران خارجه تونس و آفریقای جنوبی همچنین در این دیدار بر تعهد خود به تغییر و اصلاح سازمان ملل متحد برای برقراری نظم جهانی عادلانه‌تر که در آن توسعه، رفاه مشترک، ثبات و صلح پایدار حاکم باشد، تاکید کردند. ‌

پیش تر وزیر خارجه آفریقای جنوبی در دیدار با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود از واشنگتن خواست که مانند اوکراین به زندگی مردم فلسطین اهمیت دهد.

پاندور همچنین از رژیم اشغالگر قدس و تبعیض نژادی این رژیم علیه فلسطینیان به شدت انتقاد کرده بود.

انتهای پیام/

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات