دادستان همدان:منابع طبیعی هر چه سریعتر بر علیه زمین‌خواران منطقه ارزانفود اعلام جرم کند

دادستان همدان اظهار داشت: برخی در مراتع منطقه ارزانفود زمین های بسیاری را برای کاشت محصول شخم زده اندکه انفال و جزء منابع طبیعی است و اداره منابع طبیعی باید هرچه سریعتر مستندات لازم برای برخورد قانونی را تهیه و اعلام جرم نماید.
کد خبر: 1199
زمان انتشار: ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۰ قبل از ظهر -
116 بازدید
به گزارش کیمیای ایران آنلاین، به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان همدان؛ «حسن خانجانی موقر» در بازدید از مراتع ارزانفود با بیان اینکه برداشت غیرمجاز و بی رویه از مراتع ارزانفود هم زندگی عشایر را با چالش روبرو کرده و هم تهدیدی برای سلامت آب سد اکباتان و انفال است افزود؛ باید هرچه سریعتر نحوه برداشت سیلیس ساماندهی و همزمان با متخلفان این حوزه با قاطعیت برخورد شود.
وی تاکید کرد: برداشت بی رویه و غیرقانونی سیلیس از این مراتع و روند رو به افزایش آن سبب شد که از مسوولان متولی از جمله مدیران منابع طبیعی، صمت، جهادکشاورزی، امور عشایری و بخشدار دعوت شود تا بازدید میدانی از محل داشته باشیم.
خانجانی گفت: وجود کانکس های متعدد در این منطقه، بیل مکانیکی و کامیون های حمل سیلیس آنقدر نمایان است که به راحتی ضابطین قضایی می توانند مدارک و مستندات لازم را تهیه و برای تشکیل پرونده و برخورد با متخلفان به مراجع قضایی ارجاع دهند.

دادستان همدان افزود: باید به جد با برداشت کنندگان غیرمجاز سیلیس برخورد و تجهیزاتشان توقیف شود، چرا که اینها حتی به تعدادی از تک اتاقک های عشایری که به دلیل سرما کوچ کرده اند هم رحم نکرده و برای استقرار خود استفاده می کنند.

انتهای پیام/

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات