بازی‌های آسیایی هانگژو؛

بیدل: بربط با انگیزه مبارزه کرد/ قمی: باقچقی به تجربه حریف قزاق باخت

سرمربی تیم ملی جودو بانوان به تمجید از مبارزه ملی‌پوش زنان این رشته در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی پرداخت.
کد خبر: 1328
زمان انتشار: ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۲ بعد از ظهر -
34 بازدید

به گزارش کیمیای ایران آنلاین، به نقل از ایرنا، تکتم بیدل سرمربی تیم ملی جودو بانوان با ابراز رضایت از عملکرد مریم بربط ملی‌پوش جودو ایران گفت: او عملکرد خوبی داشت و تاکنون مدال‌های خوبی در سطح بین‌المللی به دست آورده و در مبارزاتش کم نگذاشت و تمام تلاشش را کرد اما بخت با او یار نبود.

وی ادامه داد: نمی‌توان از رشته‌ای که چهار سال در میادین بین‌المللی حضور نداشت انتظار مدال داشت اما چیزی که برای ما ارزش دارد این بود که بچه‌ها خیلی با انگیزه در برابر حریفان ظاهر شدند و اگر ما محروم نبودیم مریم امروز حتما می‌توانست به مدال برسد.

سرمربی جودو بانوان خاطر نشان کرد: فدراسیون برای آماده‌سازی ملی‌پوشان تلاش کرد و دیدید که حریفان بسختی نماینده ما را شکست دادند به همین دلیل از عملکرد بربط راضی هستیم.با اینکه حریفش آخرش قدر بود اما با یک امتیاز وازاری از او پیش افتاد. در جودو هرلحظه ممکن است اتفاقی رخ دهد و شرایط تغییر کند. عملکرد مریم بربط استارت خوبی خواهد بود برای درخشش جودو بانوان. همه حریفان چهار سال از ما جلو هستند و هر کدام از حریفان را آنالیز می‌کردیم می‌دیدیم در ۴۰ تا ۶۰ مسابقه حضور داشته است. در چهار سال گذشته آخرین مسابقه مریم در رده جوانان بود اما به رغم کمبود تجربه خیلی با انگیزه و جسورانه مبارزه کرد.

باغچقی: دوباره پرچم ایران را در مسابقات جودو به اهتزاز درخواهیم آورد

همچنین پس از ناکامی جودو ایران در کسب مدال قاسم باغچقی جودوکار وزن منهای ۹۰کیلوگرم کشورمان گفت: جودوکاران ایرانی، چیزی کمتر از قهرمانان دیگر کشورهای این رشته ندارند و با توجه به رفع تعلیق می‌توانند با تلاش و پشتکار، پرچم کشور عزیزمان را در میادین بزرگ بین‌المللی به اهتزاز درآورند.

باغچقی پس از یک رویارویی هوشمندانه و نفس‌گیر برابر حریف قزاقستانی گفت: جودوکاری که امروز با آن مبارزه کردم قهرمان دوره قبل بازی‌های آسیایی بود و شاید اگر با حریف دیگری روبرو می‌شدم راحت‌تر می‌توانستم به مرحله بعدی صعود کرده و حتی مدال کسب کنم.

وی افزود: متاسفانه با وجود اینکه تمام تلاش خود را کردم که بعد چهار سال دوری از مسابقات، بتوانیم دل جامعه جودو ومردم را شاد کنیم ولی نشد.

عضو تیم ملی جودوکشورمان دلیل باخت خود برابر حریف قزاق را چهار سال دوری از میادین بین‌المللی دانست و گفت: انشالله با توجه به اتمام دوران محرومیت از این پس تلاش بیشتری برای کسب موفقیت خواهیم کرد تا انگیزه بین نوجوانان و جوانان جودوکار کشورمان نیز بیشتر شود.

وی در پایان خاطر نشان : جودوکاران ایرانی چیزی کمتر از قهرمانان جهان ندارند و پس از رفع تعلیق با تلاش و کوشش بیشتر خواهیم توانست در رقابت‌های مهم بین‌المللی جودو، پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آوریم.

حسین قمی: کم‌تجربگی باعث باخت باغچقی شد

حسین قمی سرمربی تیم ملی جودوکشورمان از جودوکار قزاق به عنوان ورزشکاری با تجربه و میدان دیده یاد کرد و گفت : باغچقی به تجربه حریف بازی را واگذار کرد و گرنه تا ثانیه‌های پایانی به حرف امتیاز نداد.

قمی افزود: او مبارزه را برابر قهرمان دوره قبل بازی‌های آسیایی بسیار خوب شروع کرد و آنچه که برای قاسم برنامه‌ریزی کرده بودیم، این بود که وی، ابتدا حریفش را بسنجد و سپس به انجام تکنیک بپردازد، تا آخرین لحظات بسیار خوب بازی کرد و در ثانیه‌های آخر بازی به لحظه جسمانی تحلیل رفت و نتوانست بازی را جمع کند.

سرمربی تیم ملی جودو بیان کرد: باغچقی می‌توانست برنده این میدان باشد ولی متاسفانه کمی دیر شروع کرد و اگر زودتر استارت جنگیدن در این مسابقه را می‌زد، صد درصد پیروز این رقابت بود.

وی در ادامه سخنانش تعلیق جودو ایران در ناکامی‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت: ناگفته نماند غیبت بزرگ ما در رویدادهای بزرگ دلیل مهمی در واگذاری نتیجه بود. به هر حال حریفی که امروز رودروی ورزشکارمان قرار گرفت، بسیار باتجربه ودر میادین بزرگی حضور یافته بود و در این مسابقه نیز از تجربه خود بهره گرفت در واقع هر تیمی که بازیکنان تجربه بین المللی داشته باشند در چنین رقابت‌هایی بهتر نتیجه می‌گیرند ما که پس از چهار سال تازه یک هفته است از تعلیق در آمدیم.

انتهای پیام/

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات