قالیباف: ایرادات گزارش کمیسیون تلفیق برنامه هفتم اصلاح می‌شود

رئیس مجلس با اشاره به وجود ایراداتی در گزارش کمیسیون تلفیق مجلس گفت: این ایرادات باید در رفت و برگشت های بین دولت و مجلس اصلاح شود و لایحه دیگر به دولت بر نمی‌گردد.
کد خبر: 1159
زمان انتشار: ۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۹ بعد از ظهر -
24 بازدید

به گزارش کیمیای ایران آنلاین، به نقل از ایرنا، در ادامه جلسه علنی روز ۳ مهر مجلس شورای اسلامی، حسینعلی حاجی دلیگانی در تذکر آیین نامه ای با اشاره به ماده ۴۱ آیین نامه داخلی مجلس گفت: روح حاکم بر ماده ۴۱ می گوید کمیسیون تلفیق مرکب از همه کمیسیون ها (هر کمیسیون ۳ نفر) و از کمیسیون برنامه و بودجه ۹ نفر باشد تا خروجی کمیسیون تلفیق، فرابخشی باشد اما خروجی کمیسیون تلفیق فرابخشی نیست و بخشی نگری در آن است که بخشی از آن به کمیته های تشکیل شده برمی گردد و بخشی هم به مسئولان دستگاه های اجرایی برمی گردد که نظرات خود را در جلسات کمیسیون جا اندخته اند و لذا گزارش کمیسیون تلفیق فرابخشی نیست.

وی سپس در اخطار قانون اساسی گفت: در سیاست های کلی ابلاغی رهبر انقلاب آمده که باید ثبات اقتصادی در سطح عمومی و نرخ ارز به گونه ای باشد که همزمان رونق اقتصادی و نرخ تورم تک رقمی باشد، به نظر می رسد؛ خروجی گزارش کمیسیون تلفیق ما را به چنین جایگاهی نمی رساند، مردم هم دنبال رونق اقتصادی و هم کاهش نرخ تورم هستند، نرخ تورم تا حدودی کاهش یافته اما رکود هم حاکم شده است، به نظر نمی رسد، گزارش کمیسیون تلفیق ما را به آنجا برساند که در سیاست های کلی ابلاغی رهبر انقلاب آمده است. ضمن اینکه تعداد زیادی احکام جدید افزوده شده و برخی قوانین قبلی را به طور ضمنی لغو کرده است.

قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطارها و تذکرات تصریح کرد: گزارش کمیسیون تلفیق نکات مثبت و ضعف دارد، همانند لایحه دولت است که هم نقاط قوت داشت و هم ضعف؛ کمیته ای در کمیسیون تلفیق نبود که من شخصا چند ساعتی با آن جلسه نداشته باشم، موادی در گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه برنامه هفتم وجود دارد که با قانون اساسی مغایر است و در مواردی قوانین جاری دچار ایراد شده است.

وی با تاکید بر اینکه دستور رهبر انقلاب است که دو قوه با هم هماهنگ باشد و جلسه مورد نظر نیز برگزار شد، گفت: در رفت و برگشت گزارش کمیسیون تلفیق بین صحن و کمیسیون باید ایرادات مورد نظر رفع شود، جای دیگری در کشور نداریم که این ایرادات برطرف شود، این لایحه دیگر به دولت برنمی گردد باید در صحن مجلس و کمیسیون با همکاری دولت ایرادات برطرف شود.

رئیس مجلس با تسلیت درگذشت حجت الاسلام سید جلیل صدر طباطبایی نماینده مردم یزد در دوره دوم مجلس شورای اسلامی گفت: چون جلسه بعدازظهر داریم، اعلام تنفس می شود و جلسه عصر رأس ساعت ۱۴ برگزار می شود چون ۴۵ دقیقه هم گزارش کمیسیون است رأس ساعت ۱۴ نشست برگزار می شود.

انتهای پیام/

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات