مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه تاکید کرد:

کمک بخش تعاون به راه اندازی کسب وکار فارغ التحصیلان

کد خبر: 531
زمان انتشار: ۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۸ بعد از ظهر -
175 بازدید

کنفرانس کرمانشاه هوشمند با موضوع کاربرد هوش مصنوعی در شرکت های تعاونی با حمایت مادی و معنوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به عنوان محور اصلی کنفرانس و با همکاری بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان کرمانشاه، شرکت طلیعه صنعت هوشمند، دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اتاق تعاون و خانه تعاونگران استان، سازمان نظام رایانه ای تهران و استان کرمانشاه، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، خانه صنعت، معدن و تجارت استان و سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی و مرکز اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در این همایش یکی از راه‌های جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی به بازار کار را تشکیل تعاونی اعلام کرد.
مختار احمدی با بیان اینکه در حال حاضر در استان کرمانشاه حدود ۳۱۰۰ تعاونی فعال هستند، اظهارکرد: این تعاونی ها زمینه اشتغال حدود ۵۰ هزار نفر را فراهم کرده‌اند که در حوزه‌های تولیدی، مصرفی، توزیعی و مسکن مشغول به فعالیت هستند.
احمدی به نقشی که تعاونی‌ها می‌توانند در کاهش آمار بیکاری استان داشته باشند اشاره کرد و گفت: پاشنه آشیل بیکاری استان، فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند، بگونه‌ای که در حال حاضر حدود ۳۸ درصد از بیکاران کرمانشاه را این گروه تشکیل می‌دهند.
وی با تاکید براینکه یکی از راه‌های ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان بیکار، بخش تعاون است، اظهار کرد: فارغ التحصیلان دانشگاهی برای راه اندازی یک کسب و کار با دو مانع مهم و اساسی روبرو هستند که یکی نداشتن سرمایه کافی و دیگری نداشتن ضمانت و عدم توانایی در ارائه وثایق برای دریافت تسهیلات بانکی است.
احمدی تاکید کرد: بخش تعاون می‌تواند به راه اندازی کسب و کار فارع التحصیلان دانشگاهی کمک کند، به این شکل که این افراد می‌توانند سرمایه‌های اندک خود را با تشکیل یک تعاونی به یک سرمایه تجمیعی تبدیل کنند و از طرفی صندوق ضمانت بخش تعاون هم مشکل ارائه وثایق را حل خواهد کرد.
وی اظهار کرد: فارغ التحصیلان دانشگاهی می توانند با تشکیل تعاونی در بخش های کشاورزی، صنعت و یا خدمات جذب بازار کار شوند.
احمدی در بخش دیگر سخانش از هوش مصنوعی به عنوان یک فناوری جدید، قدرتمند و انعطاف پذیر در جهت کمک به صنایع و تولیدات استان نام برد و اظهارکرد: در سالهای اخیر در بسیاری از حوزه‌ها برای افزایش بهره‌وری و توانمندسازی حوزه تولید از این فناوری استفاده خوبی شده است.
وی ادامه داد: استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند روش‌های سنتی انجام کار را به روش‌های بهتر و بهینه‌تر تبدیل کند. البته هرچند که این فناوری باعث تسریع در فرآیند تصمیم گیری و تولید شده، اما قرار نیست جایگزین انسان شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به نمونه های موفق بکار گیری هوش مصنوعی در استان اشاره کرد و گفت: در پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی استان شرکت‌ها و واحدهای فناوری هستند که به استفاده از هوش مصنوعی ورود کرده اند. برای مثال یکی از شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری در حوزه کشاورزی توانسته پهبادهایی تولید کند که بصورت هوشمند میزان تغذیه، سلامت خاک و مبارزه با علف های هرز را تشخیص می دهد.
وی در ادامه با بیان اینکه هوش مصنوعی می تواند در خدمت شرکت های تعاونی استان هم قرار گیرد، عنوان کرد: یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی، مردمی کردن آن است که نمونه عینی و بارز آن، بخش تعاون است که مورد تاکید مسئولین کشوری و استانی قرار دارد و هوش مصنوعی می تواند به شکل گیری زیست بوم تعاونی‌ها در کرمانشاه کمک کند.

انتهای پیام / الهه فرهادی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات