نشت یابی بیش از ۴ هزار کیلومتر از خطوط شبکه گاز استان کهگیلویه و بویراحمد

کد خبر: 400
زمان انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵ قبل از ظهر -
67 بازدید

مریم بردیده/یاسوج

مدیر عامل شرکت گاز استان گفت:طی ۹ ماهه سال جاری بیش از ۴ هزار کیلومتر از خطوط شبکه انتقال و تغذیه و توزیع گاز استان نشت یابی شده است.

ریحان بهادراظهار کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون بیش از ۴۰۲۷ کیلومتر از خطوط شبکه مورد نشت یابی قرار گرفته است.

بهادر افزود: با توجه به گستردگی شبکه و کوهستانی بودن و در برخی مناطق صعب العبور بودن گازرسانی در استان، به منظور جلوگیری از وقوع نشتی و اتلاف این سرمایه ملی، نشت یابی خطوط انتقال گاز از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده، از همین رو مطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته، خطوط گازرسانی شهرها و روستاهای استان طی سالجاری با دقت مورد بازرسی و نشت یابی قرار گرفته که این فرایند همزمان با برنامه زمان بندی شده اجرا شده است.

بهادر گفت: با بررسی های انجام شده و آمار تعداد نشت‌یابی های صورت گرفته در نه ماهه ابتدای سال جاری، ۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ را شاهد بوده‎ایم.

بهادر افزود: تعداد ۹۷ هزار و ۳۴۷ عدد انشعاب گاز و ۴۰ عدد هم انواع ایستگاه نشت یابی صورت پذیرفت.

وی تصریح کرد: با انجام دقیق عملیات نشت یابی و بررسی مستمر تاسیسات، ضمن افزایش راندمان و حفظ یکپارچگی خطوط گاز، از به وجود آمدن حوادث ناگوار و هدر رفت سرمایه ملی گاز نیز جلوگیری می شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین بهره برداری ایمن از گاز طبیعی و کاهش آلودگی های زیست محیطی را ازدیگر نتایج مهم استمرار عملیات نشت یابی عنوان کرد

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات