بیش از ۵۰ درصد مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه محقق می‌شود

کد خبر: 394
زمان انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹ قبل از ظهر -
209 بازدید

کرمانشاه – فرهادی

شورای فرهنگ عمومی در کشور از سال ۶۴ تشکیل شد و از زیرشاخه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی است که مهمترین هدف آن تعیین سیاست‌گذاری در حوزه فرهنگ عمومی و برای مردم است.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه گفت: حدود‌ ۵۰ تا ۶۰ درصد مصوبات شورای فرهنگ عمومی در استان کرمانشاه محقق می‌شود و هر چند همراهی برخی از دستگاه‌ها در حد مورد انتظار نیست، اما در مجموع نسبت به سال گذشته بسیار بهتر است.
علی صفدری؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اظهارداشت: شورای فرهنگ عمومی سه ضلع دارد که شامل دستگاه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی، نخبگان و مردم می‌شود.
وی عنوان کرد: این سه ضلع به سیاست‌گذاری در حوزه فرهنگ کمک می‌کنند و براساس آمار و تجزیه و تحلیل داده‌های حوزه فرهنگی و گفت‌وگو مصوباتی از آن به دست می‌آید و در نهایت دستگاه‌های دولتی ملزم به اجرای آن هستند.
صفدری گفت: امسال هشت جلسه شورا برگزار شد و پنج موضوع دارای اولویت در جلسه نخست مصوب شد که شامل خانواده، فضای مجازی، امید و نشاط در جامعه، اخلاق و معنویت در جامعه و زیست عفیفانه و حجاب و عفاف می‌شود.
وی با اشاره به اینکه یکی از مصوبات جلسه زیست عفیفانه برپایی نمایشگاه لباس در حوزه بانوان بود که در چند روز گذشته اجرا شد افزود: موضوعات اصلی این شورا در فصل تابستان در زمینه ایجاد نشاط و امید در جامعه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: در دبیرخانه این شورا کارگروه علمی پژوهشی وجود دارد که از جامعه نخبگان و اساتید استان دعوت می‌کند که موضوعات را واکاوی و داده‌ها را بررسی کنند و در نهایت محتوای قابل عرضه در صحن شورا مطرح و اعضای شورا درباره آن اعلام نظر و مصوبه می‌گیرند.
صفدری افزود: در فصل پاییز به دلیل اغتشاشات به مسائل فرهنگی پرداخته شد و از مخالفان نیز در این جلسات دعوت شد که نظرات مختلف تجمیع شود و در نهایت تنها در حوزه دانشگاه ۱۳ مصوبه داشتیم.
وی با اشاره به اینکه اکنون نیز در دبیرخانه روی موضوع آموزش و پرورش کار می‌شود گفت: در حوزه امید و نشاط یکی از برنامه‌ها برگزاری جشنواره تئاتر بود که در اوایل دی ماه برگزار شد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه از مصوباتی در زمینه راه‌اندازی قطار شهری و شهربازی خبرداد و گفت: در زمینه زیباسازی فضای شهری، المان‌ها و بیلبوردها مصوباتی داشتیم و در مجموع ۵۰ تا ۶۰ درصد مصوبات محقق شده است.
صفدری با بیان اینکه یکی از وظایف شورای فرهنگ عمومی همکاری و همسویی دستگاه‌های دولتی به ویژه دستگاه‌های فرهنگی است، افزود: امسال در شورای فرهنگ عمومی برای تحقق مصوبات، با دستگاه مرتبط جلساتی برگزار می‌شود که از اجرایی شدن مصوبات اطمینان حاصل شود.
وی گفت: در حوزه دانشگاه‌ها همراهی خوبی با شورای فرهنگ عمومی انجام شده، اما در برخی از دستگاه‌ها همراهی مورد انتشار محقق نشده است و در مجموع همکاری نسبت به سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه گفت: یکی از معضلاتی که مدنظر شورای فرهنگ عموی است آسیب‌های حوزه خانواده است و ابعاد مختلفی دارد.
وی با اشاره به اینکه در نتیجه این جلسات مقرر شده در زمینه ازدواج و خانواده تسهیلاتی اعطا شود و آموزش‌های در سنین پایین در حوزه خانواده ارائه شود افزود: در حوزه ترویج و ارتقای فرهنگ کار نیز برنامه‌هایی وجود دارد و در قالب آسیب‌های خانواده بررسی می‌شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک ملی ایران
چاپ آگهی مفقودی
تبلیغات