رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
  • کد خبر : ۴۵۴۰
  • چاپ خبر : کوه‌پیمایی دانش آموزان برای تحصیل مجازی!
وقتی دسترسی به اینترنت آسان نیست؛

کوه‌پیمایی دانش آموزان برای تحصیل مجازی!

پس از دانش آموزان روستایی در گیلان که برای دسترسی به اینترنت و استفاده از شبکه شاد در کنار جاده مجبور به درس خواندن شده بودند٬ این بار تصاویری از دانش آموزان اسفراینی که سر به کوه گذاشتند٬ خبر ساز شد.

 شبکه شاد و دسترسی به آن، موضوعی است که معلمان و دانش‌آموزان را در این روزهای کرونایی بر سفره تعلیم و تربیت نشانده و اهالی مدرسه برای استفاده از آموزش مجازی٬ چاره‌ای جز این شبکه ندارند. به گزارش کیمیای ایران به نقل از تسنیم،این شبکه که قرار شده همه وظایف مدرسه را در قالب فضای مجازی بر عهده بگیرد٬ با مصائب مختلفی روبرو است و عدم دسترسی بیش از ۳٫۵ میلیون دانش آموز در این شبکه٬ تنها یکی از معضلات نظام آموزشی است.این روزها نقل قول‌ها و صحبت‌های مختلفی از دانش آموزان و معلمانی که گلایه‌های مختلفی از این شبکه و دسترسی ناقص اینترنت دارند٬ در فضای مجازی منتشر می‌شود. در کنار این نقل‌قول‌ها٬ صحبت‌های نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی بسیار شنیدنی است.

محمد وحیدی درباره دسترسی معلمان و دانش آموزان به شبکه شاد٬ اظهار داشت: تعداد زیادی از دانش آموزان خراسان شمالی به دلیل عدم توانایی مالی در خرید ابزار استفاده از این شبکه و یا عدم دسترسی به اینترنت در مناطق روستایی استان٬ قادر به استفاده از شبکه شاد نیستند و این عامل باعث محرومیت بخش زیادی از دانش آموزان از شبکه شاد شده است.پس از دانش آموزان روستایی در گیلان که برای دسترسی به اینترنت و استفاده از شبکه شاد در کنار جاده مجبور به درس خواندن شده بودند٬ این بار تصاویری از دانش آموزان اسفراینی که سر به کوه گذاشتند٬ خبر ساز شد.

دانش آموزان روستای اردغان از توابع دهستان میلانلوی شهرستان اسفراین٬ این روزها برای استفاده از اینترنت و دسترسی به شبکه آموزشی شاد٬ باید کیلومترها کوه‌پیمایی کنند! تصاویر این دانش آموزان در ارتفاعات میلانلوی اسفراین٬ بسیار ناراحت کننده است و مردم خراسان شمالی منتظرند تا با دستور وزیر ارتباطات٬ مشکل دسترسی این فرزندان مظلوم استان به اینترنت٬ فراهم شده و بتوانند از حداقل های نظام آموزشی کشور٬ بهره‌مند باشند.

اخبار مرتبط