رفتن به بالا
  • سه شنبه - 28 مرداد 1399 - 15:47
  • کد خبر : ۳۱۰۹
  • چاپ خبر : واتیکان، نقلی‌ترین کشور جهان

واتیکان، نقلی‌ترین کشور جهان

واتیکان، این کشور ریزه میزه، فقط ۸۰۰ نفر جمعیت دارد.با این حال واتیکان خودش یک کشور جدا محسوب می‌شود. برای خودش قوانین مخصوص دارد.کشور واتیکان محل زندگی پاپ و واقع در ایتالیا است. پاپ از آنجا کاتولیک‌های دنیا را هدایت می‌کند. واتیکان کوچکترین کشور دنیاست. جالب اینکه خودش در مرکز یک کشور دیگر قرار دارد. […]

واتیکان، این کشور ریزه میزه، فقط ۸۰۰ نفر جمعیت دارد.با این حال واتیکان خودش یک کشور جدا محسوب می‌شود. برای خودش قوانین مخصوص دارد.کشور واتیکان محل زندگی پاپ و واقع در ایتالیا است. پاپ از آنجا کاتولیک‌های دنیا را هدایت می‌کند. واتیکان کوچکترین کشور دنیاست. جالب اینکه خودش در مرکز یک کشور دیگر قرار دارد. واتیکان تنها کشوری است که فقط از یک شهر تشکیل شده است. بامزه به نظر می‌رسد. به واتیکان، واتیکان سیتی هم می‌گویند. “سریر مقدس” نیز نام دیگرش است. این کشور بسیار کوچک، فقط ۸۰۰ نفر جمعیت دارد. طول واتیکان تقریبا یک کیلومتر است. عرضش به یک کیلومتر هم نمی‌رسد. کلیسای سن پیترو معروف‌ترین دیدنی این شهر است. گفته شده این کلیسا را میکل آنژ طراحی کرده است.

واتیکان کجاست؟

کشور واتیکان در قلب رُم قرار دارد. رم پایتخت ایتالیا است. با این حال، واتیکان خودش یک کشور جدا محسوب می‌شود. برای خودش قوانین مخصوص دارد. زیر نظر قوانین ایتالیا هم نیست. واتیکان، سیستم پست و تلفن و رصدخانه جداگانه دارد. تمبرهای واتیکان از بقیه شهرهای ایتالیا متفاوت است. سیستم بانکی‌اش هم از رُم مجزاست. رادیوی رسمی هم دارد. آب، برق، گاز و غذا وارد می‌کند. زبان رسمی ندارد. با این حال اهالی آن به زبان ایتالیایی، انگلیسی، لاتین و فرانسوی صحبت می‌کنند. گارد حفاظتی ندارد. حفظ امنیت این دولت شهر، به عهده ایتالیا است. سفارت واتیکان در ایران واقع در خیابان نوفل لوشاتوی تهران است.

نکات مهم  در سفر به واتیکان

این شهر یک «موزه شهر» تمام عیار است. موزه‌های بی‌نظیری دارد. در موزه‌های آن نفیس‌ترین آثار هنری را خواهید دید. برای رفتن به کلیسا باید شئونات را رعایت کنید. مثلا موهای خود را با شال بپوشانید. این شهر، فرودگاه ندارد. می‌توانید با قطار خودتان را به این کشور کوچک برسانید. توسط یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. یعنی ارزش بالایی دارد. اگر گذرتان به ایتالیا افتاد، بازدید از آن را فراموش نکنید. تجربه جالبی خواهد بود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

  • آخرین دیدگاه‌ها