رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
  • کد خبر : ۴۵۲۱
  • چاپ خبر : همکاری۲۵۰۰همیاربسیج در طرح کنترل‌گرانی‌ها
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خبر داد:

همکاری۲۵۰۰همیاربسیج در طرح کنترل‌گرانی‌ها

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت:برای کمک به شبکه نظارتی سازمان حمایت در ابتدا ۲۵۰۰ همیار نظارت معرفی کرده‌ایم و بعد از آن نیز اعلام آمادگی کردیم که درخواست ۴۰۰۰ نفر همیار را دادند.

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری که امروز در ستاد فرماندهی این سازمان به مناسبت تشریح برنامه‌های هفته بسیج برگزار شد با گرامی داشت یاد و خاطره سپهبد شهید سلیمانی، گفت: ۴۱ سال از تشکیل شجره طیبه بسیج می‌گذرد و تنها ایران این افتخار را دارد که چنین تشکیلات مردمی را دارد که در عرصه‌های مختلف به میدان می‌آید و تهدیدات را به فرصت تبدیل می‌کند. به گزارش کیمیای ایران به نقل از مهر،وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور، افزود: متأسفانه تعدادی از هموطنان به این ویروس گرفتار شده اند، بسیج با توجه به تجاربی که از گذشته و در مقابله با فلج اطفال داشت، با هماهنگی وزارت بهداشت به میدان آمد و در عرصه‌های مختلف مانند غربالگری، توزیع مواد غذایی و بهداشتی و تولید ماسک و تجهیزات پزشکی فعالیت کرد و توانست بیش از ۷۰ میلیون نفر را غربال گری کند.رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: روزانه بیش از ۱۷ میلیون ماسک در کارگاه‌های تولیدی بسیج تولید می‌شود. همچنین در ماه مبارک رمضان ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار بسته معیشتی در میان مردم توزیع شد، در کنار آن ۱۴ هزار جهیزیه و ۱۳۲ هزار پوشاک و ۴۷ میلیارد تومان به افراد نیاز مند واگذار شد.

سردار سلیمانی با اشاره به برنامه‌های بسیج به مناسبت چهل و یکمین سال تشکیل بسیج، افزود: در هفته بسیج ۳۰ هزار جهیزیه، ۷۰۰ هزار بسته معیشتی، توزیع ماسک رایگان و توزیع لوازم تحریر رایگان را خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: در قالب طرح شهید سلیمانی پایش سلامت مردم را در قالب محله محور انجام خواهیم داد تا بیماران و مبتلایان را شناسایی و به آنها خدمت ارائه دهیم، افراد در قالب این طرح پایش و بیماران در محل‌های مشخص قرنطینه و بهدارهای ما [بسیج] به آنها خدمت ارائه می‌دهند.رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج همچنین در این طرح در ایجاد فاصله گذاری اجتماعی و کمک به سایر دستگاه‌ها حضور دارد و همراه با سایر بخش‌ها به مقابله با این ویروس می‌پردازد، امید داریم با دعای مردم شاهد کاهش مبتلایان باشیم.

سردار سلیمانی با اشاره به برنامه سازمان بسیج در حوزه اشتغال گفت: ما ایجاد اشتغال در قالب تعاونی‌ها را بیش از یک سال است که آغاز کرده ایم و با وام‌هایی که از صندوق‌ها به مردم داده شده بیش از ۹ هزار شغل تا کنون ایجاد شده است.

وی افزود: ما رشد خوبی در گروه‌های جهادی داشته ایم که این تعداد به بیش از ۴۲ هزار گروه رسیده که در عرصه‌های مختلف فعالیت دارند و به ارائه خدمات به مردم عزیزمان می‌پردازند. در مجموع یک هزارو ۲۳۵ پروژه محرومیت زدایی پیش بینی کرده بودیم که بخشی از این پروژه‌ها در هفته بسیج افتتاح می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به حضور بسیج در همه اقشار و تشکل‌ها، گفت: همه اقشار مختلف بسیج در کنار کار اصلی خود به همکاری با وزارت بهداشت و درمان می‌پردازند که تولید ماسک و تجهیزات پزشکی بخشی از این خدمات است، هدف ما کنترل بیماری کرونا است که این طرح در قالب طرح شهید سلیمانی انجام می‌شود.

سردار سلیمانی درباره کمک بسیج به مهار گرانی‌ها، گفت: برای کمک به شبکه نظارتی سازمان حمایت در ابتدا ۲۵۰۰ همیار نظارت معرفی کردیم و بعد از آن نیز اعلام آمادگی کردیم که درخواست ۴۰۰۰ نفر همیار را دادند.

وی با بیان اینکه در موضوع کشف انبارهای احتکار شده هم بسیج فعال بوده است و توانسته بسیاری از این انبارها را کشف کند، اظهار داشت: قرار شد کمکی هم به وزارت جهاد کشاورزی بکنیم که در زمینه توزیع اقلام اساسی مورد نیاز مردم بسیج اعلام آمادگی کرده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: بسیج نقش فعالی در کشف کالاهای احتکار شده دارد؛ بیش از ۲۵۰۰ گروه برای کمک به گشت‌های تعزیرات تشکیل شده است، همچنین ما برای توزیع کالاهای اساسی مانند گوشت و مرغ اعلام آمادگی کرده ایم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج در قالب طرح گشت‌های رضویون در امنیت محله‌ها نقش آفرینی می‌کند.

اخبار مرتبط