رفتن به بالا
  • شنبه - 22 شهریور 1399 - 15:50
  • کد خبر : ۳۵۰۳
  • چاپ خبر : نیازمند بالگردهای دید درشب هستیم
مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور:

نیازمند بالگردهای دید درشب هستیم

زمان رسیدن همکاران اورژانس در جاده‌ها به مصدومان کمتر از ۱۴ دقیقه است و در شهرها کمتر از ۹ دقیقه است که البته این اعداد میانگین است و حتی در جهان هم به دلایل مختلف از جمله ترافیک و… هم نمی‌توانیم زمان دقیقی را اعلام کنیم اما ما در ایران به دنبال این هستیم که این زمان را کاهش دهیم و زودتر به مصدومان برسیم.

مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور که مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور صبح امروز در ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران اظهار کرد: مأموران اورژانس اولین سفیدپوشان نظام سلامت هستند که در کنار بیماران ظاهر می‌شوند و خدمات را به بهترین کیفیت به بیماران ارائه می‌دهند. با تدابیر رئیس سازمان اورژانس، در حوزه آمبولانس هوایی گسترش داشته‌ایم و پرسنل ما می‌توانند در زمان منطقی خدمات را ارائه دهند. به گزارش کیمیای ایران به نقل از مهر، حمیدرضا خان افزود: ما در اورژانس نیاز به بالگردهای دید در شب داریم ولی به دلیل تحریم‌های ظالمانه نتوانستیم این بالگردها را وارد کنیم.خان که تصریح کرد: تعداد نیروی انسانی باید تقویت شود و گستردگی مراکز باید در جاده‌ها و شهرها افزایش پیدا کند تا بتوانیم خدمات بهتری را ارائه دهیم.

مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور بیان کرد: زمان رسیدن همکاران اورژانس در جاده‌ها به مصدومان کمتر از ۱۴ دقیقه است و در شهرها کمتر از ۹ دقیقه است که البته این اعداد میانگین است و حتی در جهان هم به دلایل مختلف از جمله ترافیک و… هم نمی‌توانیم زمان دقیقی را اعلام کنیم اما ما در ایران به دنبال این هستیم که این زمان را کاهش دهیم و زودتر به مصدومان برسیم.وی ادامه داد: در کلانشهرها دنبال گسترش موتور آمبولانس هستیم تا در صورت ترافیک و مسائل دیگری که آمبولانس‌ها نمی‌توانند به مصدومان برسند از این وسایل نقلیه استفاده کنیم.خان که گفت: با گسترش اورژانس هوایی مشکلات برطرف می‌شود، علیرغم تحریم‌هایی که داریم ولی در حال حاضر گسترش اورژانس هوایی از سوی دولت و خیرین دسترسی ما را به مصدومان افزایش داده است.

مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور در پایان گفت: از ابتدای کرونا آمبولانس‌هایی را برای انتقال بیماران کرونایی تخصیص داده‌ایم و البته اگر لازم باشد باقی آمبولانس‌های ما در این انتقال کمک می‌کنند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

  • آخرین دیدگاه‌ها