رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸
  • کد خبر : ۵۵۵۶
  • چاپ خبر : عید نوروز نباید موجب شیوع دوباره کرونا شود
وزیر کشور:

عید نوروز نباید موجب شیوع دوباره کرونا شود

وزیر کشور گفت با تاکید بر اینکه باید تدابیری اندیشیده شود که آیین نوروز موجب شیوع کرونا نشود، گفت: به دستگاه‌های مربوطه توصیه شد که کالاهای مورد نیاز تامین و قیمت‌ها کنترل و نظارت شود و مقرر شد برنامه‌ریزی شود تا یک ماه قبل از سال فروش‌های نوروزی را داشته باشیم.

وزیر کشور  عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران گفت: عید نوروز، تامین و قیمت کالاها و نمایشگاه نوروزی را در پیش داریم؛ در این‌باره باید تدابیری اندیشیده شود که آیین نوروز موجب شیوع کرونا نشود و در جلسه امروز دستگاه‌های مربوطه خصوصا وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی توصیه شد که کالاهای مورد نیاز تامین و قیمت‌ها کنترل و نظارت شود و مقرر شد برنامه‌ریزی شود تا یک ماه قبل از سال فروش‌های نوروزی را داشته باشیم. به گزارش کیمیای ایران به نقل از تسنیم،عبدالرضا رحمانی ‌فضلی بیان کرد: در دو سال گذشته یکی از دلایل افزایش کاذب قیمت‌ها، سایت‌ها و کانال‌های قیمت‌گذاری بود که کاملا غیرواقعی قیمت‌سازی می‌کردند و قوه قضاییه برخورد مناسبی در این باره انجام داد. اخیرا دوباره گزارش داده شد که این بحث قیمت‌گذاری توسط آنها دوباره مطرح شده و قرار شد قوه قضاییه مجددا برخورد کند تا بتوانیم ثبات در اطلاع رسانی داشته باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد: همچنین مطالبی در جلسه امروز درباره ماینرها و مصرف برق آن مطرح شد که آثار مختلفی با نوع طرح موضوع به دلیل قطعی برق در روز سه‌شنبه و کمبود گاز و آلودگی هوا مطرح بود و قرار شد این مسئله با هماهنگی دستگاه‌ها و وزارت نیرو، ارتباطات و قوه قضاییه پیگیری شود؛ ما در دولت درباره بیت کوین مصوبه داریم ولی الان گزارش شده که برخی به صورت غیرمجاز استفاده می‌کنند و این موضع پیگیری و برخورد لازم انجام می‌گیرد.

وزیر کشور با اشاره به تحولات اخیر بورس بیات کرد: امروز اتفاقاتی که برای بورس افتاده را نیز بررسی کردیم و البته مباحث کارشناسی مختص بورس در جای خود مطرح می‌شود ولی چگونگی اطلاع رسانی و ارائه اطلاعات صحیح به مردم و فعالان این عرصه مطرح شد و قرار شد که کارگروهی سیاستگذاری اطلاع رسانی را انجام دهد.

رحمانی فضلی درباره وضعیت تامین ارز برای کالاهای اساسی خاطر نشان کرد: طبق گزارشات واصله بانک مرکزی برای تامین ارز برای کالاهای اساسی و ضروری مردم خوب عمل کرده و قرار شد این اقدامات تا پایان سال ادامه یابد تا دچار مشکلی نشویم.وی در پایان گفت: ما در شرایط خاصی هستیم به دلیل تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی که بر ما وارد شده که نوسانات مختلفی در ارز، بقیه کالاها و محدودیت‌های واردات و صادرات و گران هزینه شدن کالاهایی که وارد می‌کنیم و این‌ها موجب شده در وضعیت سختی باشیم و باید تلاش کنیم که ضمن اطلاع رسانی صحیح و بیان واقع‌بینانه مسائل، با طرح برخی مسائلی که قطعیت ندارند، موجب رنجش مردم نشویم و مردم روزانه تصمیم‌گیری می‌کنند و اطلاع‌رسانی هر چه کارشناسانه‌تر باشد، موثرتر خواهد بود.

وی در پایان افزود: چگونگی بازتاب رسانه‌ای بودجه که در مراحل تصویب در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون تلفیق می‌باشد، اهمیت دارد چون وقتی بودجه مراحل مختلف را طی می‌کند، هنوز به معنای قانون نیست. باید به کمیسیون تلفیق رفته و بعد به صحن مجلس و پس از آن به شورای نگهبان برود و تایید شود و آن موقع تبدیل به قانون خواهد شد. طرح برخی مسائل در افکار عمومی بازتاب‌هایی دارد که واقعی نیست. در این جلسه تلاش شد این مباحث به گونه‌ای مطرح شود که علائم غلط به حوزه اقتصادی جامعه داده نشود که برخی بر اساس اطلاعاتی که قطعیت ندارد، تصمیم بگیرند.

اخبار مرتبط