رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
  • کد خبر : ۵۹۰۸
  • چاپ خبر : زمان تزریق واکسن روسی در ایران
مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو پاسخ داد:

زمان تزریق واکسن روسی در ایران

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو توضیحاتی را در مورد تزریق واکسن کرونای اسپوتنیک بیان نمود.

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: دو میلیون دوز از واکسن کرونای اسپوتنیک به تدریج وارد و به یک میلیون نفر تزریق می‌شود. به گزارش کیمیای ایران به نقل از شبکه خبر، دکتر محمدی گفت: اولویت های تزریقی طبق اعلام وزارت بهداشت، ابتدا کادر درمان و سپس سالمندان و بیماران خاص و صعب العلاج خواهد بود.

دکتر محمدی گفت: مستندات کامل تایید اثربخشی این واکسن به سازمان غذا و دارو تحویل داده شد و پس از مطالعه پیش بالینی و بالینی، این واکسن برای ورود به کشور انتخاب شد.

رئیس انستیتو پاستور ایران هم گفت: کوبا یکی از ایمن‌ترین واکسن‌های کرونا را در جهان تولید کرده و هر دو کشور ایران و کوبا وارد فاز بالینی این واکسن شده اند و چند هفته آینده قبل از سال جدید کارآزمایی این واکسن در کشور انجام خواهد شد.«علیرضا بیگلری» افزود: واکسنی که ایران با مشارکت کوبایی‌ها در کشور تولید خواهد کرد یکی از پیشرفته‌ ترین واکسن‌ها است و مردم عزیز کشورمان بهار سال آینده خبر‌های خوبی در زمینه تولید واکسن کرونا خواهند داشت، زیرا دانشمندان ایرانی در این عرصه همانند مرزبانان در تلاش هستند و ملت ایران باید مشوق این دانشمندان ایرانی باشند.

اخبار مرتبط