رفتن به بالا
  • شنبه - ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
  • کد خبر : ۵۶۵۰
  • چاپ خبر : روند کاهشی کرونا متوقف شده است
سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد؛

روند کاهشی کرونا متوقف شده است

سخنگوی وزارت بهداشت از توقف روند کاهشی بیماری در کشور از هفته گذشته خبر داد و گفت: وضعیت در تمام نقاط کشور به شدت حساس و شکننده است.

سخنگوی وزارت بهداشتبعد از ظهر شنبه در پایان ارائه آمار روزانه کرونا، به تشریح وضعیت بیماری کووید ۱۹ در کشور پرداخت. به گزارش کیمیای ایران به نقل از مهر،سیما سادات لاری، تاکید کرد: در هفته گذشته استان‌های مازندران، گلستان، گیلان و همدان به ترتیب دارای بیشترین میزان بروز هفتگی موارد مثبت بستری و همچنین استان‌های مازندران، گیلان، آذربایجان غربی، اردبیل و گلستان دارای بیشترین میزان بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از کرونا بودند.

لاری ادامه داد: از هفته گذشته شاهد توقف روند کاهشی بیماری در کشور بوده‌ایم و متأسفانه در برخی استان‌ها به دلیل عادی انگاری شرایط تعداد موارد بستری روزانه کووید ۱۹ در حال افزایش است.

وی افزود: وضعیت در تمام نقاط کشور به شدت حساس و شکننده است. بنابراین، رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عنوان اصلی مهم و مؤثر در تأمین سلامت مردم تلقی می‌شود و مطمئناً ایجاد موج جدید بیماری در کشور، منتج به بازگشت و اعمال محدودیت‌های سختگیرانه و تعطیلی بخشی از کسب و کارها می‌شود.سخنگوی وزارت بهداشت گفت: امیدواریم با تقویت تلاش همگانی و افزایش انگیزه عمومی مردم در عمل به توصیه‌های بهداشتی شاهد پیشگیری از خیز جدید بیماری در کشور باشیم.

اخبار مرتبط