رفتن به بالا
  • شنبه - 19 مهر 1399 - 19:18
  • کد خبر : ۴۰۰۳
  • چاپ خبر : روایتی نزدیک از آنچه در سوریه گذشت
مدافعان حرم در سوریه با چه کسانی جنگیدند؟

روایتی نزدیک از آنچه در سوریه گذشت

اگر دوست دارید کمی ملموس تر جنگ سوریه و دشمنان تکفیری را بشناسید به موزه سراسر نمای مقاومت در باغ موزه دفاع مقدس سری بزنید.

در مورد جنگ سوریه و فجایعی که تکفیری ها در این سرزمین به وجود آوردند بارها بارها صحبت و گفت و گو شده. چه فرماندهان میدانی و چه رزمندگان مدافع حرمی که از دیگر ممالک اسلامی خود را برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) به این کشور رساندند کم و بیش در مورد وقایع این سالها صحبت کرده اند. اینکه داعشی ها و دیگر گروه های تکفیری با مردم مظلوم سوری به خصوص زنان و کودکان آنها چه کردند. به گزارش کیمیای ایران به نقل از فارس،اما اغلب تصاویری که در این مدت منتشر شده اغلب مربوط به خرابی هایی است که گروه های تکفیری در سوریه به وجود آورده اند. اما کمتر در مورد داعشی ها و وسایلی که تکفیری ها در این جنگ به پشتوانه قدرت های مستکبر دنیا انجام می دادند اشاره شده.شاید نام موزه سراسرنمای مقاومت را شنیده باشید. این موزه به تازگی مزین با نام حاج قاسم سلیمانی افتتاح شد. وقتی در راه رو های پیچ در پیچ آن قدم می زنید تصاویر و وسایل به دست آمده از این جنگ چشم شما را خیره خواهد کرد.خصوصا تمثالی که از قامت حاج قاسم سردار بی بدیل جهان اسلام در کنار خودرو اش در میان این موزه قرار داده شده برای نسل های بعد که او را ندیده اند می تواند بسیار جذاب باشد و البته برای کسانی که حتی او را دیده و کنارش بوده اند.

کمی جلو تر که می روید روایت این جنگ آغاز می شود ماکت ها و تصاویری از آوراگان این جنگ که خانه و کاشانه شان را از دست داده اند و تکفیری ها علاوه بر آواره کردنشان آنها را در عزای عزیزانشان نشانده و زنانشان را هتک حرمت کرده است. و یا ماکتی از جنایت های دیگر آنها که هر جا پا می گذاشتند و دستشان به هر کسی می رسید بدون وقفه و با توحشی هرچه بیشتر سر از بدنش جدا می کردند و این سنگ دلی را مایه افتخارشان می دانستند. ظالمانی که مزدور عربستان سعودی بودند و گماشتگان ابرقدرت ها که حالا برای اشغال یک سرزمین دیگر به سوریه آمده بودند و آنجا را به خاک و خون کشیدند.

اگر تا کنون پای صحبت مدافعان حرم نشسته باشید و خاطرات آنها را خوانده باشید بعضا تعریف می کنند که وقتی تکفیری ای به اسارت آنها در می آمد حالت عادی نداشته و با اصرار درخواست می کرده او را بکشند تا وعده نهار را در بهشت جوار رسول الله (ص) بخورد. حتی یکی از وسایلی که همواره همراه آنها بوده یک قاشق است که می خواهند وقتی رسیدن سر سفره بهشتی با آن قاشق غذایشان را بخورند. شاید این مطالبی که می خوانید بیشتر شبیه یک لطیفه خنده دار باشد اما شستشوی مغزی و مصرف مخدرهای متعدد چنین توهماتی را در میان تکفیری ها به دنبال داشت.

اما تکفیری ها بسیار از جهت تسلیحت نظامی دستشان پر بود و پشتشان گرم. آمده بودند که حکومت خیالی خود را برپا کنند و در این راه با انگیزه قدم گذاشته بودند و همه آنچه که لازم داشتند را نیز فراهم کرده بودند تا بر تخت حکومت اسلامی خودشان بنشینند. حکومتی که پایه هایش در خون هزاران بی گناه بنا نهاده می شد و اسلام را به تفسیر خود عمل می کرد.

در قسمتی از این موزه تصاویری از خرابی های جای جای سوریه به نمایش درآمده که دل هر بیننده ای را به درد می آورد.اما دیدن این تصاویر و وسایل به جا مانده از این جنگ برهه ای از تاریخ را حفظ و روایت می کند برای کسانی که می خواهند آنچه در سوریه اتفاق افتاد را مستند و واقعی تر ببینند و درک کنند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

  • آخرین دیدگاه‌ها