رفتن به بالا
  • جمعه - 21 آذر 1399 - 19:05
  • کد خبر : ۴۸۶۷
  • چاپ خبر : دورهمی‌های یلدا همه‌ زحمات را بر باد می‌دهد
سخنگوی ستاد ملی کرونا:

دورهمی‌های یلدا همه‌ زحمات را بر باد می‌دهد

سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا با اشاره به اینکه ۵۱ درصد علت ابتلا و انتقال زنجیره کرونا در ارتباط با دورهمی‌هاست، گفت: اگر شب یلدا از سوی مردم مدیریت نشود، همه دستاوردهایمان از بین خواهد رفت.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا با اشاره به همراهی مردم در رعایت پروتکل‌ها و محدودیت‌های کرونایی، افزود: خوشبختانه از ۱۶۰ شهر کشور که در شرایط قرمز قرار داشتند به ۳۴ شهر قرمز رسیده‌ایم و تهران هم در حال حاضر در شرایط نارنجی قرار دارد. به گزارش کیمیای ایران به نقل از مهر،علیرضا رئیسی درباره محدودیت‌های کرونایی در شرایط نارنجی توضیح داد: در این شرایط حضور کارکنان دولت تا ۵۰ درصد ادامه می‌یابد، ترددهای از شهر نارنجی به سایر شهرها مشمول جریمه بوده و ممنوع است و ورود پلاک‌های غیر بومی مشمول جریمه خواهد شد.

رئیسی افزود: همچنان در همه شهرهای نارنجی از جمله تهران ترددهای شبانه از ۹ شب تا ۴ صبح برقرار است.

وی در ادامه اظهار داشت: در شرایط نارنجی گروه‌های شغلی یک و دو امکان فعالیت دارند، اما گروه شغلی ۳ که شامل تالارها، قهوه خانه‌ها استخرها و … می‌شوند و محل تجمع هستند همچنان ممنوع است.سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا با بیان اینکه اقتصاد، صنعت و دیگر بخش‌ها تحت تأثیر این محدودیت‌ها قرار گرفته‌اند گفت: اما همه این محدودیت‌ها می‌تواند از بین برود اگر مردم نرفتن به دورهمی‌ها را جدی بگیرند.

وی ادامه داد: اگر شب یلدا از سوی مردم مدیریت نشود، همه دستاوردهایمان از بین خواهد رفت.رئیسی تاکید کرد: ۵۱ درصد علت ابتلاء و انتقال زنجیره کرونا در ارتباط با دورهمی‌هاست و از مردم خواهش می‌کنم خیلی جدی بگیرند و اتفاق ۱۳ فروردین را تکرار کنند و گرنه دوباره شاهد قرمز شدن تهران و دیگر شهرهای نارنجی خواهیم بود و باید محدودیت‌های سختگیرانه‌ای اعمال شود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

  • آخرین دیدگاه‌ها