رفتن به بالا
  • دوشنبه - 29 آذر 1400 - 13:45
  • کد خبر : ۷۶۳۴
  • چاپ خبر : خاطره تلخ ۱۳ سال پیش، بیخ گوش استقلال
"نود" می‌توانست "غول‌کش" شود

خاطره تلخ ۱۳ سال پیش، بیخ گوش استقلال

تیم فوتبال استقلال ۱۳ فصل است که در مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی، از دور رقابت‌ها کنار نرفته است و آخرین حذف زودهنگام این تیم در فصل ۸۸-۸۷ مقابل مس رفسنجان لیگ یکی در ضربات پنالتی رقم خورد. به گزارش کیمیای ایران به نقل از ایسنا، دیروز (یکشنبه) از مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی […]

تیم فوتبال استقلال ۱۳ فصل است که در مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی، از دور رقابت‌ها کنار نرفته است و آخرین حذف زودهنگام این تیم در فصل ۸۸-۸۷ مقابل مس رفسنجان لیگ یکی در ضربات پنالتی رقم خورد.

به گزارش کیمیای ایران به نقل از ایسنا، دیروز (یکشنبه) از مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال ایران، استقلال در ورزشگاه آزادی میزبان نود ارومیه بود که این دیدار در طول ۹۰ دقیقه با تساوی یک بر یک تمام شد و در وقت‌های اضافه هم گلی نداشت. در نهایت استقلال با برتری ۴ بر ۲ در ضربات پنالتی به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی صعود کرد.

این بازی یکی از عجیب‌ترین بازی‌های رقابت‌های جام  حذفی بود و نود ارومیه تا دقایق پایانی بازی، پیروز میدان بود اما گلزنی آرمان رمضانی در دقیقه ۸۸ استقلال را از حذف زودهنگام نجات داد و در پایان این تیم موفق شد در ضربات پنالتی از سد حریف خود بگذرد.

این اتفاق واکنش سرمربی آبی‌پوشان پایتخت را به همراه داشت و او پس از پیروزی استقلال در ضربات پنالتی گفت: روی آمدن به جلسه را نداشتم. لازم می‌دانم که از هواداران استقلال به خاطر عملکرد امروز عذرخواهی کنم. به بازیکنانم گفته بودم که اگر حریف را دست کم بگیریم به مشکل برمی‌خوریم. این اتفاق رخ داد و از موقعیت‌هایمان هم استفاده نکردیم.

تیم فوتبال استقلال در بازی مقابل نود ارومیه در آستانه حذف از مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت‌های جام حذفی قرار گرفته بود و اگر در ضربات پنالتی مقابل نود ارومیه، بازنده از زمین خارج می‌شد، اشتباه ۱۳ فصل پیش این تیم در رقابت‌های جام حذفی تکرار می‌شد. آبی‌پوشان پایتخت ۱۳ فصل است که در مرحله یک شانزدهم جام حذفی از گردونه رقابت‌ها خارج نشده‌اند و آخرین باری که در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی، بازنده شدند به فصل ۸۸-۸۷ بازمی‌گردد.

استقلال در آن بازی هم از حریف لیگ یکی خود در نیمه اول بازی عقب افتاده بود اما با ۲ گل علی علیزاده و میلاد نوری توانست پیش بیفتد اما تیم رفسنجانی توانست گل مساوی را به ثمر برساند تا بازی در نهایت به ضربات پنالتی کشیده شود. در ضربات پنالتی مس رفسنجان تمام ضربه‌های خود را به گل تبدیل کرد اما اشتباه یدالله اکبری در ضربات پنالتی کافی بود تا شاگردان امیرقلعه‌نویی خداحافظی زودهنگامی از رقابت های جام حذفی داشته باشند.

مس رفسنجان در جام حذفی ۸۸-۱۳۸۷ توانست با حذف کردن سه تیم لیگ برتری مس کرمان، استقلال و ملوان (تیم‌های لیگ برتری آن دوره) تا مرحله یک چهارم نهایی پیش برود و «غول کش» لقب بگیرد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

  • آخرین دیدگاه‌ها