رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
  • کد خبر : ۳۱۳۷
  • چاپ خبر : جهان با ایمنی جمعی فاصله زیادی دارد
سازمان بهداشت جهانی:

جهان با ایمنی جمعی فاصله زیادی دارد

انگلیس یکی از کشورهایی بود که از ایمنی گله به عنوان یک استراتژی مناسب برای مقابله با COVID-19 در روزهای ابتدایی شیوع بیماری حمایت می‌کرد. اما مطالعات نشان می‌دهد با تکیه بر یک تصور غیرقابل تعریف و خطرناک در مورد ایجاد ایمنی گله از طریق عفونت طبیعی منجر به این شد که انگلیس در دسته‌بندی کشورهایی قرار بگیرد که بیشترین مبتلا در اثر کرونا را دارد.

مایکل رایان، مدیر اجرایی برنامه‌های فوریت‌های بهداشتی سازمان بهداشت جهانی در یک نشست خبری در ژنو، سوئیس، گفت: «ما باید تمام آنچه که می‌شود را برای متوقف کردن زنجیره انتقال ویروس کرونا از بین ببریم و بدانیم با امید به ایمنی جمعی نجات نمی‌یابیم».  به گزارش کیمیای ایران به نقل از فارس، ایمنی جمعی نوعی محافظت غیرمستقیم از بیماری‌های عفونی است که زمانی اتفاق می‌افتد که درصد زیادی از جمعیت در اثر عفونت، از طریق عفونت‌های قبلی یا واکسیناسیون مصون شوند. از این طریق می‌توان از افرادی که مصون نیستند، در مقابل بیماری حفاظت کرد.براساس آخرین آمار از دانشگاه جان هاپکینز، جهان بیش از ۲۲.۲ میلیون مورد تأیید شده مبتلا به COVID-۱۹، بیش از ۷۸۳ هزار تلفات و بیش از ۱۴.۱ میلیون بهبودی داشته است.

دانشمندان معتقدند حداقل ۷۰ درصد از جمعیت برای رسیدن به مصونیت گله‌ باید آنتی بادی داشته باشند؛ در حالی که اکثر مطالعات انجام شده تاکنون حاکی از آن است که فقط ۱۰ تا ۲۰ درصد از افراد آنتی بادی دارند.به طور کلی، کارشناسان هشدار می‌دهند که «مصونیت گله» یک ایده خطرناک است که می‌تواند جهان را با بحران جدی‌تری ناشی از شیوع ویروس کرونا مواجه کند.انگلیس یکی از کشورهایی بود که از ایمنی گله به عنوان یک استراتژی مناسب برای مقابله با COVID-19 در روزهای ابتدایی شیوع بیماری حمایت می‌کرد. اما مطالعات نشان می‌دهد با تکیه بر یک تصور غیرقابل تعریف و خطرناک در مورد ایجاد ایمنی گله از طریق عفونت طبیعی منجر به این شد که انگلیس در دسته‌بندی کشورهایی قرار بگیرد که بیشترین مبتلا در اثر کرونا را دارد.آنتونی فاوسی ،متخصص برجسته بیماری

‌های عفونی ایالات متحده همچنین هشدار داد که اگر ایالات متحده به دنبال ایمنی جمعی باشد، با تلفات غیر قابل تصوری مواجه می‌شود.

اخبار مرتبط