رفتن به بالا
  • شنبه - 4 مرداد 1399 - 15:22
  • کد خبر : ۲۷۱۵
  • چاپ خبر : تمام تجهیزات ارتش ساخت داخل است
امیر سیاری:

تمام تجهیزات ارتش ساخت داخل است

پیش از انقلاب مغز متفکر تعمیرات اساسی نیروهای خارجی بودند اما افتخار ما این است که تمام تعمیرات نرم و سخت افزاری امروز توسط نیروهای خودمان انجام می شود و این از برکات انقلاب است. امروز دست نیاز به سوی هیچ کشوری دراز نمی کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش صبح امروز (شنبه) در حاشیه بازدید از مرکز بهینه‌سازی، نوسازی و تولید قطعات شهید زرهرن نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران، گفت: در ابتدا هدف ما از بازدید این بود که توانمندی و تخصص نیروهای این مرکز در حوزه مقابله با کرونا را مورد ارزیابی قرر داده و میزان تولیدات مواد ضد عفونی کننده و ماسک در این مرکز را مورد بازدید قرار دهیم تا برای آینده آمادگی داشته باشیم. به گزارش کیمیای ایران به نقل از مهر، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری افزود: در این مرکز انواع محلول ضد عفونی و ماسک تولید می‌شود و این مرکز می‌تواند علاوه بر تامین نیازمندی نیروی زمینی نیاز سایر نیروهای ارتش و سایر نیروهای مسلح را تامین کند و هرجایی که در کشور لازم باشد بنا به تدبیر قرارگاه امام رضا (ع) ستاد کل یا ستاد ارتش کمک کند.

دریادار سیاری ادامه داد: تولید ماسک جزو ماموریت های مرکز شهید زرهرن نیست اما با استفاده از ظرفیت خالی که داشتند و بهره گیری از توانمندی های این مرکز و دستگاه های پیشرفته ظرفیت خوبی برای تولید ماسک با کیفیت استاندارد در این مرکز ایجاد شده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: امروز همچنین بازدیدی از مرکز قطعه سازی صنایع شهید زرهرن داشتیم. به لطف خدا در این بخش هم قطعات مورد نیاز در نیروی زمینی ارتش با تیراژ بالا در حال تولید است. البته توجه به قطعه سازی یکی از تدابیر فرمانده کل قوا است.وی با بیان اینکه ما امروز در ارتش تانک، نفربر، سامانه های پدافند هوایی و انواع شناورهای دریایی و هواپیما تولید می‌کنیم، گفت: این اقدامات در راستای همان دستوراتی است که برای قطع وابستگی بتوانیم تولیداتمان را بجایی برسانیم که نیازمندی هایمان را پاسخگو باشیم.دریادار سیاری گفت: با توجه به شعار سال که جهش تولید است امروز مشاهده کردیم که در این مرکز جهش تولید به خوبی در حال اجرا است و قطعات در تیراژ بالا و با کیفیت خوب در حال تولید هستند. این مرکز همچنین برای بسیاری از شرکت های غیر نظامی هم قطعات تولید می کنند تا وابستگی آنها کاهش یابد.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: پیش از انقلاب مغز متفکر تعمیرات اساسی نیروهای خارجی بودند اما افتخار ما این است که تمام تعمیرات نرم و سخت افزاری امروز توسط نیروهای خودمان انجام می شود و این از برکات انقلاب است. امروز دست نیاز به سوی هیچ کشوری دراز نمی کنیم.وی با بیان اینکه استفاده از تجهیزات ساخت داخل یکی از مولفه های توان بازدارندگی است گفت: ما امروز در ارتش چیزی نداریم که در خارج از کشور تولید شود و درصد خیلی بالایی از تجهیزات ارتش تولید داخل هستند.

دریادار سیاری در باره همکاری با وزارت بهداشت در حوزه مقابله با کرونا اظهار داشت: در دور جدید شیوع بیماری کرونا نامه ای برای وزیر بهداشت نوشتیم و گفتیم که مانند قبل تمام نیروها و بیمارستان‌های ارتش در خدمت مقابله با کرونا هستند. امروز هم بیش از ۱۲ هزار نفر از نیروهای ارتش درگیر مقابله با بیماری کرونا هستند. در دور قبل توانستیم بیماری را در پادگان ها به خوبی کنترل کنیم و از این ناحیه در رفع آلودگی شهرها کمک خوبی انجام دهیم.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

  • آخرین دیدگاه‌ها