رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷
  • کد خبر : ۵۵۳۷
  • چاپ خبر : اسناد حج خود را فقط از طریق سامانه «تشرف» واگذار کنید

اسناد حج خود را فقط از طریق سامانه «تشرف» واگذار کنید

مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با بیان اینکه سامانه واگذاری اولویت تشرف به حج تمتع در خدمت متقاضیان قرار دارد، گفت: متقاضیان مراقب افراد سودجو و سایت‌های تبلیغ کننده باشند.

کامران اکبری، مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت در خصوص سامانه نقل و انتقال قبوض ودیعه‌گذاری حج اظهار داشت: براساس مندرجات درج شده در قبوض ودیعه گذاری و اختیارات و ضوابطی که سازمان حج و زیارت فراهم آورده ، شخص ودیعه‌گذار می‌تواند با رعایت شرایط تعیین شده، قبض خود را برای یک بار واگذار کند. به گزارش کیمیای ایران به نقل از فارس،وی توضیح داد: در راستای ارائه خدمت به متقاضیان و سهولت کار آنها اعم از واگذار کننده قبوض یا دریافت کننده، سامانه‌ای از سوی سازمان حج و زیارت به نشانی tasharof.haj.ir طراحی و اجرا شده است که در این بستر خدمات مناسبی به متقاضیان ارائه می‌کند.

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت افزود: متقاضیان می‌بایست با ورود به این سامانه درخواست خود را در هر استان یا شهرستانی که ودیعه‌گذاری کرده و سکونت دارند ثبت کنند و سپس با انتخاب کارگزارانی که دارای مجوز از سازمان حج و زیارت هستند، مبادرت به نقل و انتقال اولویت قبوض ودیعه‌گذاری کنند.

وی تاکید کرد: واگذار کنندگان و همچنین دریافت کنندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج «فروشندگان و خریداران اسناد» باید اقدامات خود را از طریق سامانه مذکور و تحت نظر دفاتر کارگزاری تعیین شده انجام دهند و به سایت‌ها و افراد سودجویی که در این راستا به تبلیغ می‌پردازند مراجعه نکنند.

اکبری با بیان اینکه این سامانه نقش موثری در کوتاه کردن دست واسطه ها و سودجویان و هزینه‌های اضافی ناشی از آن دارد، گفت: ودیعه‌گذاران می‌توانند از این بستر با ارتباط مستقیمی که با انتقال گیرندگان قبض ایجاد می‌شود، اولویت تشرف خود را به افراد واجد شرایط واگذار کرده و از ثواب حجی که فرد به این واسطه مشرف می‌شود، بهره مند و نایب الزیاره آنها باشد.وی تاکید کرد: مراکز، افراد و سامانه‌هایی که در این حوزه «بحث خرید و فروش قبوض ودیعه گذاری حج و عمره» تبلیغات وسیعی را در کشور راه‌اندازی و هدایت کرده‌اند، مورد تایید سازمان حج و زیارت نیستند و اینگونه اقدامات موجب ایجاد اخلال در روند جاری امور ایجاد کرده و موجب شدند تا روال مقرر اینگونه واگذاری‌ها با وقفه، واسطه گری و غیر مستقیم انجام گرفته و هزینه‌هایی به طرفین تحمیل شود. بنابراین به متقاضیان تاکید می‌شود که امور واگذاری و تهیه قبض خود را مستقیماً از طریق سامانه مذکور دنبال کرده و مطلقاً این کار را از طریق افراد و مراکز واسطه‌گر دنبال نکنند.

مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت در خصوص واگذاری کارت‌های اولویت‌های عمره نیز گفت: در خصوص کارت‌های اولویت‌های عمره نیز کسانی که تمایل به تهیه و یا واگذاری آن را دارند، می‌بایست صرفاً از طریق دفاتر زیارتی مجاز در سطح استان یا شهرستان محل سکونت خود اقدام و پیگیری کنند

اخبار مرتبط