رفتن به بالا
  • جمعه - 5 دی 1399 - 19:17
  • کد خبر : ۵۱۱۴
  • چاپ خبر : احتمال خیز زمستانی کرونا در نیمه جنوبی کشور
دبیر ستاد قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی:

احتمال خیز زمستانی کرونا در نیمه جنوبی کشور

دبیر ستاد قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی گفت: احتمال بروز خیز زمستانی کرونا در نیمه جنوبی کشور با سرد شدن هوا بسیار زیاد است.

حسین عرفانی، دبیر ستاد قرارگاه پشتیبانی طرح شهید قاسم سلیمانی اظهار کرد: در حال حاضر افرادی که دارای علائم خاصی از بیماری کرونا هستند با تشخیص اولیه و در صورت مثبت بودن جواب آزمایش از سایر افراد جامعه جدا می‌شوند. اگر در جریان طرح شهید سلیمانی فردی مشکوک به کووید ۱۹ بود، اما علامتی نداشت به قرنطینه خانگی یا مراکز مراقبت سلامت هدایت می‌شود. به گزارش کیمیای ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،او با اشاره به اینکه در طرح شهید سلیمانی بیماریابی فعال در همه محلات انجام می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر ما در دامنه موج بیماری قرار داریم و افزایش یا کاهش موارد ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها نشان دهنده آغاز پیک‌های بعدی بیماری کرونا است.

دبیر ستاد پشتیبانی طرح شهید سلیمانی تاکید کرد: با توجه به سرد شدن هوا و بسته بودن در و پنجره احتمال بروز پیک جدید بیماری کرونا وجود دارد. به همین دلیل باید فاصله گذاری اجتماعی توسط افراد رعایت شود و مردم باید بهداشت فردی را به طور دقیق رعایت کنند.

او گفت: بر اساس پیش بینی‌ها این احتمال وجود دارد که با سرد شدن هوا در مناطق گرمسیری نیمه جنوبی کشور یک خیز زمستانی بیماری کرونا را داشته باشیم.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

  • آخرین دیدگاه‌ها