رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
  • کد خبر : ۶۵۴۵
  • چاپ خبر : ۴۰ جاذبه گردشگری در بلندترین خیابان خاورمیانه

۴۰ جاذبه گردشگری در بلندترین خیابان خاورمیانه

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ تهران با اشاره به وجود۴۰ جاذبه گردشگری در بلندترین خیابان خاورمیانه گفت: نقشه گردشگری منطقه ۱۱ منتشر شد.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ تهران  درباره ۴۰ جاذبه گردشگری در بلندترین خیابان خاورمیانه گفت: در نوروز  ۱۴۰۰ شهروندان تهرانی می توانند از جاذبه های گردشگری و بافت تاریخی حصار ناصری در محله های مرکزی پایتخت بازدید کنند. به گزارش کیمیای ایران به نقل از فارس، علی اسماعیل زاده با تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در تمامی مکان رویدادهای تاریخی افزود: در نقشه گردشگری منطقه ۱۱ که امسال با محوریت خیابان ولی عصر (عج) به روز رسانی شده است؛ ۱۱۰ مکان رویداد با قابلیت گردشگری وبازدید در  اوقات فراغت معرفی شده است که ۴۰جاذبه گردشگری آن در بلند ترین خیابان خاورمیانه جانمایی شده است.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ تهران با بیان این که خیابان ولی عصر (عج) به زودی ثبت جهانی خواهد شد؛ ادامه داد: ۵ کیلومتر از این خیابان ۱۸کیلومتری در  منطقه ۱۱ قرار دارد که از میدان تاریخی راه آهن تا خیابان انقلاب را در برمی گیرد و ۴۰ مکان گردشگری از جمله قهوه خانه ۱۰۰ ساله آذری، قدیمی ترین ساعت شهری در مسجد مشیرالسلطنه که در دوران قاجار ساخته شده، خانه انیس الدوله، موزه و  خانه مینایی، قدیمی ترین قنادی های شهر تهران، مسجد فخریه، موزه هنر ایران (کاخ مرمر)، خانه متین دفتری، تئاتر نوفل لوشاتو، تئاتر شهر و … را می توان نام برد.

وی همچنین بیان کرد: نقشه گردشگری به معرفی ۵ مسیر پیشنهادی برای گردش یک روزه پرداخته است که در این مسیرها علاقمندان می توانند از جاذبه هایی همچون میدان حسن آباد ، موزه ثبت احوال ، کوچه لولاگر (تنها کوچه قرینه شهر تهران )، عمارت منشی باشی، موزه مقدم، موزه قرآن موزه هنر ایران، انجمن فلسفه و حکمت، میدان حر، موزه روان پزشکی، مسجد توتونچی، موزه دخانیات، خانه امیر بهادر، خانه تیمور تاش (موزه جنگ) و … بازدید کنند.

به گفته اسماعیل زاده این نقشه ها در موزه های محدوده منطقه ۱۱ به صورت رایگان توزیع خواهند شد و فایل نقشه نیز در شبکه های اجتماعی  و سایت منطقه۱۱ در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط