رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
  • کد خبر : ۵۰۲۷
  • چاپ خبر : کاهش ۵۰ درصدی فوتی‌های کرونا در کشور
 سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:

کاهش ۵۰ درصدی فوتی‌های کرونا در کشور

 سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه در وضعیت فعلی کشور بعد از چند هفته روند صعودی کرونا هم اکنون روند نزولی را طی می کند گفت: در حال حاضر شاهد کاهش ۴۰ درصدی آمار بستری های ناشی از کرونا و ۵۰ درصدی فوتی ها هستیم.

 سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه در وضعیت فعلی کشور بعد از چند هفته روند صعودی کرونا هم اکنون روند نزولی را طی می کند گفت: در حال حاضر شاهد کاهش ۴۰ درصدی آمار بستری های ناشی از کرونا و ۵۰ درصدی فوتی ها هستیم. به گزارش کیمیای ایران به نقل از ایسنا،دکتر علیرضا رئیسی تصریح کرد: اگرچه در آمار مبتلایان و فوتی ها شاهد روند نزولی هستیم اما تا رسیدن به نقطه مطلوب و رسیدن به ایمنی مناسب هنوز فاصله داریم.

رئیسی با بیان اینکه ار ۳۱ استان کشور در ۳۰ استان شاهد روند نزولی در ابتلا و فوتی های ناشی از کرونا هستیم گفت: متاسفانه استان مازندران همچنان روند صعودی دارد.

وی با بیان اینکه از مجموع شهرستان های گیلان، شش شهرستان وضعیت زرد و ۱۰ شهرستان وضعیت نارنجی دارند، گفت: در ایران ۵۱ درصد علل ابتلا ناشی از دورهمی ها و در اروپا ۷۵ درصد علل ابتلا ناشی از دورهمی ها است.سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه هم اکنون ۲۴۳ شهرستان زرد در کشور داریم، خاطرنشان کرد: اگر پروتکل های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در این شهرها نیز رعایت نشود ممکن است به سمت نارنجی بروند اما اگر توصیه ها رعایت شود به سمت سفید شدن نیز خواهند رفت.رئیسی ادامه داد: ۲۰۵ شهرستان در کشور وضعیت نارنجی دارند و لازم است در فصل سرد سال برای جلوگیری از پیک دوباره کرونا پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.

اخبار مرتبط