رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
  • کد خبر : ۵۹۶۱
  • چاپ خبر : پیش‌تازی «بی‌همه چیز» و «یدو»
فهرست نهایی نامزدهای «فیلم فجر ۳۹»؛

پیش‌تازی «بی‌همه چیز» و «یدو»

سیدمحمد مهدی طباطبایی‌نژاد دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر فهرست نهایی نامزدهای بخش‌های مختلف این رویداد را اعلام کرد.

نشست اعلام نامزدهای سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حضور سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر و مسعود نجفی مدیر روابط عمومی این رویداد شامگاه ۱۹ بهمن ماه در برج میلاد برگزار شد. به گزارش کیمیای ایران به نقل از مهردر ابتدای این نشست مسعود نجفی گفت: امسال سال متفاوت و ویژه‌ای داشتیم به همه خسته نباشید می‌گویم. از همه کاستی‌ها که به سبب شرایط تحمیل شد پوزش می‌خواهم. به روال چند سال گذشته در آخرین نشست جشنواره اعلام نامزدهای جشنواره را داریم. نامزدهای بهترین فیلم فردا و پس‌فردا بازپخش شوند. از مجریان نشست‌های رسانه‌ای امسال هم تشکر می‌کنم.

به گفته نجفی آیین اختتامیه این دوره از جشنواره روز ۲۲ بهمن ساعت ۱۸ برگزار می‌شود. این برنامه به صورت زنده و به طریقی که نشست‌ها در این چند روز پخش شدند، پخش می‌شود. این مراسم محدود خواهد بود و برگزیدگان و نامزدها در سالن حضور خواهند داشت.

محمدمهدی طباطبایی‌نژاد در ادامه نامزدهای بخش‌های مختلف سودای سیمرغ را اعلام کرد.

 نامزدهای سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به شرح زیر است:

 نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری

 ۱محمد برادران برای فیلم منصور

۲جواد مطوری برای فیلم بی همه چیز

۳فرید ناظرفصیحی برای فیلم ابلق

 نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی

 ۱آرش آقابیگ برای فیلم روشن

۲ایمان کرمیان برای فیلم تک تیرانداز

۳ایمان کرمیان برای فیلم یدو

 نامزدهای بهترین چهره‌پردازی

 ۱ایمان امیدواری برای فیلم ابلق

۲شهرام خلج برای فیلم شیشلیک

۳رکسانا صفوی برای فیلم ستاره بازی

۴عباس عباسی برای فیلم یدو

 نامزدهای بهترین طراحی لباس

 ۱بهزاد جعفری طادی و محمدحسین کرمی برای فیلم شیشلیک

۲بهزاد جعفری طادی برای فیلم مصلحت

۳مارال جیرانی برای فیلم بی همه چیز

۴محمدحسین کرمی برای فیلم زالاوا

 نامزدهای بهترین طراحی صحنه

 ۱بهزاد جعفری طادی برای فیلم مصلحت

۲سهیل دانش اشراقی برای فیلم‌های روزی روزگاری آبادان و روشن

۳محمدرضا شجاعی برای فیلم ابلق

۴آیدین ظریف برای فیلم یدو

۵امیرحسین قدسی برای فیلم بی همه چیز

 نامزدهای بهترین صدابردار

 ۱طاهر پیشوایی برای فیلم ابلق

۲رشید دانشمند برای فیلم‌های زالاوا و یدو

۳هادی ساعد محکم برای فیلم شیشلیک

۴شهرام متولی باشی برای فیلم تک تیرانداز

۵امین میرشکاری برای فیلم بی همه چیز

 نامزدهای بهترین صداگذار

 ۱حسین ابوالصدق برای فیلم تک تیرانداز

۲بهمن بنی‌اردلان برای فیلم روزی روزگاری آبادان

۳علیرضا علویان برای فیلم بی همه چیز

۴امیرحسین قاسمی برای فیلم زالاوا

۵امیرحسین قاسمی برای فیلم خط فرضی

۶امیرحسین قاسمی برای فیلم یدو

 نامزدهای بهترین موسیقی متن

 ۱پیام آزادی برای فیلم رمانتیسم عماد و طوبا

۲بامداد افشار برای فیلم یدو

۳علیرضا افکاری برای فیلم تی‌تی

۴حامد ثابت برای فیلم بی همه چیز

۵فردین خلعتبری برای فیلم مصلحت

 نامزدهای بهترین تدوین

 ۱عماد خدابخش برای فیلم بی همه چیز

۲عماد خدابخش برای فیلم گیج‌گاه

۳سیاوش کردجان برای فیلم مصلحت

۴میثم مولایی برای فیلم یدو

 نامزدهای بهترین فیلمبرداری

 ۱محمد رسولی برای فیلم زالاوا

۲مسعود سلامی برای فیلم روزی روزگاری آبادان

۳فرشاد محمدی برای فیلم تی‌تی

۴مرتضی نجفی برای فیلم‌های روشن و یدو

۵مرتضی هدایی برای فیلم بی همه چیز

 نامزدهای بهترین نقش مکمل مرد

 ۱عرفان ابراهیمی برای فیلم مامان

۲پژمان جمشیدی برای فیلم شیشلیک

۳پوریا رحیمی‌سام برای فیلم زالاوا

۴وحید رهبانی برای فیلم مصلحت

۵پدرام شریفی برای فیلم بی همه چیز

 نامزدهای بهترین نقش مکمل زن

 ۱آزیتا حاجیان برای فیلم خط فرضی

۲الهام شفیعی برای فیلم روزی روزگاری آبادان

۳گلاره عباسی برای فیلم ابلق

۴گیتی معینی برای فیلم ابلق

 نامزدهای بهترین نقش اول مرد

 ۱پرویز پرستویی برای فیلم بی همه چیز

۲نوید پورفرج برای فیلم زالاوا

۳محسن تنابنده برای فیلم روزی روزگاری آبادان

۴میلاد صویلوی برای فیلم یدو

۵رضا عطاران برای فیلم روشن

۶امیر نوروزی برای فیلم مامان

 نامزدهای بهترین نقش اول زن

 ۱رویا افشار برای فیلم مامان

۲ستاره پسیانی برای فیلم یدو

۳الناز حبیبی برای فیلم رمانتیسم عماد و طوبا

۴ملیسا ذاکری برای فیلم ستاره بازی

۵الناز شاکردوست برای فیلم ابلق

۶نازنین فراهانی برای فیلم مصلحت

 نامزدهای بهترین فیلمنامه

 ۱ارسلان امیری، آیدا پناهنده، تهمینه بهرام برای فیلم زالاوا

۲آرش انیسی برای فیلم مامان

۳آیدا پناهنده، ارسلان امیری برای فیلم تی‌تی

 نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی

 ۱حمیدرضا آذرنگ برای فیلم روزی روزگاری آبادان

۲مهدی جعفری، مهین عباس‌زاده برای فیلم یدو

۳محسن قرایی، محمد داودی برای فیلم بی همه چیز

 نامزدهای بهترین کارگردانی

 ۱نرگس آبیار برای فیلم ابلق

۲ارسلان امیری برای فیلم زالاوا

۳مهدی جعفری برای فیلم یدو

۴محسن قرایی برای فیلم بی همه چیز

 نامزدهای بهترین فیلم

 ۱ابلق به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی

۲بی همه چیز به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی

۳زالاوا به تهیه‌کنندگی روح‌اله برادری و سمیرا برادری

۴یدو به تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح

 نامزدهای کارگردان اول

 ۱حمیدرضا آذرنگ برای فیلم روزی روزگاری آبادان

۲ارسلان امیری برای فیلم زالاوا

۳آرش انیسی برای فیلم مامان

۴عادل تبریزی برای فیلم گیج‌گاه

۵حسین دارابی برای فیلم مصلحت

۶- سیاوش سرمدی برای فیلم منصور

 

اخبار مرتبط