رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
  • کد خبر : ۴۹۸۵
  • چاپ خبر : پایان پاییز سیاه کرونایی
مقایسه آماری کرونا در سه ماهی که گذشت؛

پایان پاییز سیاه کرونایی

آمار کرونا در هفته‌های گذشته کاهش پیدا کرده است اما در این مدت زندگی‌های زیادی به پایان رسیدند.

خوشبختانه آمار کاهشی شیوع ویروس کرونا در ایران همچنان ادامه دارد، اگرچه تاخیر چندین هفته‌ای در جلوگیری از اوج‌گیری پاندمی در ایران باعث شد تا ایران پاییز سیاهی را پشت سر بگذارد. به گزارش کیمیای ایران به نقل از خبرآنلاین،در واقع مقایسه آمارهای روزانه وزارت بهداشت در هفته‌های گذشته نشان می‌دهد که تعداد قربانیان، مبتلایان و بستری‌های کووید-۱۹ در کشور کاهش پیدا کرده است، البته وضع همچنان از مهرماه هم بدتر است و برخی مسئولان هشدار داده‌اند که امکان بازگشت بیماری در زمستان هم وجود دارد.

همچنین بسیاری از مسئولان و کارشناسان نگران شیوع دوباره ویروس در شب یلدا هستند. در همین رابطه مینو محرز عضو کمیته علمی کرونا امروز گفته بود: در حال حاضر دورهمی های خانوادگی تبدیل به کانونی خطرناک برای انتقال بیماری کرونا در بین اعضای خانواده و به ویژه سالمندان و گروه های پر خطر می شود و از همه مردم درخواست می کنم که شب یلدای امسال را متفاوت با سال های گذشته برگزار کنند.او افزود:  در دورهمی های خانوادگی اگر سالمندئان و افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای گرفتار بیماری کرونا بشوند شدت بروز این بیماری در بین آنها بیشتر از سایر افراد عادی است؛ به همین دلیل برای پیشگیری از ابتلای سالمندان و گروه های پر خطر به بیماری کرونا و شکستن چرخه انتقال از برگزاری مهمانی های خانوادگی در چنین شرایطی پرهیز شود.

اعداد مرگ در هفته‌ای که گذشت

از سویی کاهش آمار به معنای پایان پاندمی نیست و همچنان هر روز صدها نفر بخاطر کروناویروس فوت می‌کنند، در هفته گذشته هم به طور میانگین هر روز ۲۲۸ نفر در اثر ابتلا به کرونا فوت کردند و روز ۲۴ آذر هم ایران با مرگ ۲۵۱ نفر با بیشترین آمار مرگ در این هفت روز روبرو شد.مقایسه مجموع آمار قربانیان کرونا از ۲۱ تا ۲۷ آذر با هفته‌های قبلی نشان می‌دهد که تعداد قربانیان کروناویروس در کشور خوشبخانه کاهش یافته است و در مقایسه اولین هفته آذر این عدد کاهش چشمگیری داشته است.البته با وجود روند کاهشی این عدد، در هفته گذشته ۱۵۹۹ زندگی در اثر ابتلا به کروناویروس به پایان رسیده‌اند.

کاهش ناگهانی تعداد مبتلایان

تعداد مبتلایان کووید-۱۹ در هفته گذشته کاهش چشم‌گیری داشت و در حالی از ۱۴ تا ۲۰ آذر به طور میانگین هر روز ۱۱۳۶۱ نفر به کروناویروس مبتلا می‌شدند، این عدد در هفته گذشته به ۷۹۲۹ نفر رسید. این در حالی است که در هفته‌های قبلی آمار مبتلایان به میزان بسیار کمی کاهش پیدا کرده بود.در مجموع در هفته گذشته ۵۵۵۰۷ نفر به کروناویروس مبتلا و در خطر مرگ قرار گرفتند. این عدد همچنان بسیار بیشتر از هفته‌های ابتدایی پاییز است و به همین دلیل به نظر می‌رسد تا بهبود کامل شرایط شیوع پاندمی در کشور هنوز فاصله زیادی وجود دارد.آمار مبتلایان کروناویروس نسبت به یازدهم پاییز به ۲۴۰۲۲ نفر کاهش پیدا کرده است اما همچنان بیشتر از دوبرابر آمار در هفته ابتدایی پاییز است.

کاهش بستری‌های کرونایی

از سویی آمار بستری‌های کروناویروس در کشور هم پس از چندین هفته وارد روند کاهشی شده است به طوری که در هفته گذشته پس از چندین هفته در یک روز تعداد بستری‌ها سه رقمی هم شد

اخبار مرتبط