رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
  • کد خبر : ۴۵۶۴
  • چاپ خبر :  نشریات نگران نباشند، چاپخانه‌ ها تعطیل نمی ‌شوند
وزیر ارشاد:

 نشریات نگران نباشند، چاپخانه‌ ها تعطیل نمی ‌شوند

وزیر ارشاد در پاسخ به سوالی درباره انتشار نشریات در صورت تعطیلی چاپخانه‌ها گفت: درباره محدودیت‌های دوهفته آتی، چاپخانه‌ها جزو گروه یک مشاغل محسوب شدند و بنابراین فعالیت خود را خواهند داشت و طبیعتاً برای روزنامه‌ها و سایر مواردی که با چاپخانه‌ها سروکار دارند، مشکلی پیش نمی‌آید.

وزیر ارشاد امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره تعطیلی دو هفته‌ای فعالیت‌های فرهنگی و هنری توضیح داد. به گزارش کیمیای ایران به نقل از انتخاب،سید عباس صالحی همچنین شائبه برگزاری کنسرت‌های موسیقی تا قبل از ساعت ۱۸ در دوهفته آینده را رد کرد و گفت: کلیه فعالیت‌های غیرضروری به‌کلی تعطیل است و این شامل همه فعالیت‌های هنری و سینمایی می‌شود. موضوعی که در این زمینه مطرح شده بود مربوط به پیش از محدودیت‌های این دو هفته بود که سالن‌های هنری و موسیقی اگر فاصله‌ی میان افراد را برمبنای ۵۰ درصد حفظ می‌کردند، فعالیت آنان مجاز بود.

صالحی یادآور شد: موضوع قیمت‌ بلیت‌ها نیز متناسب با این است که موظف به افزایش فاصله‌ها بودند و در نتیجه اگر سالنی ۵۰۰ نفر گنجایش داشت، بیش از ۲۵۰ نفر را نمی‌توانست در خود جا دهد.او با اشاره به اینکه «متاسفانه ما این مشکل را در فضای سالن‌های تئاتر و سینما هم داریم» گفت: محدودیت‌های پیش‌آمده از ابتدای سال تاکنون شرایط سختی را برای عمده اصحاب فرهنگ و هنر ایجاد کرده و منجر به پرهیز مردم از حضور در چنین اماکنی شده است. البته کمک‌های دولتی تا حدی جبران‌کننده این شرایط سخت بوده اما با جبران همه مشکلات فاصله داریم.

اخبار مرتبط