رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
  • کد خبر : ۶۴۵۰
  • چاپ خبر : قیمت شیرینی شب عید افزایش نمی یابد
رییس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی:

قیمت شیرینی شب عید افزایش نمی یابد

رییس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی با تاکید بر اینکه مشکل تامین روغن واحدهای صنفی شیرینی پرینی فروشی هنوز حل نشده است، گفت: مجبوریم برای تهیه روغن مورد نیاز این کالا را با چند برابر قیمت از واسطه ها خریداری کنیم.

رییس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی  با بیان اینکه قیمت شیرینی در ایام پایانی سال تغییر نخواهد کرد و افزایشی نخواهد داشت، گفت: براین اساس قیمت انواع  شیرینی همان قیمت های  قبلی خواهد بود. به گزارش کیمیای ایران به نقل از فارس، علی بهره مند گفت: قیمت هر کیلوگرم  شیرینی یزدی درجه یک ۳۸ هزار تومان، هر کیلوگرم  شیرینی زبان درجه یک ۵۰ هزار تومان، هر کیلوگرم  شیرینی پاپیونی و دانمارکی درجه یک نیز ۵۰ هزار و قیمت هر کیلو گرم شیرینی تر درجه یک ۶۰ هزار تومان است. قیمت  درجه دو هر کیلوگرم از انواع شیرینی ها ذکر شده نیز ۱۰ هزار تومان کمتر از قیمت های مذکور خواهد بود.

رییس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروش و کافه قنادی با تاکید بر اینکه هنوز مشکل تامین روغن جامد واحدهای صنفی حل نشده است، گفت: متاسفانه اغلب کارخانه ها  روغن را به طور مستقیم به  واحدهای صنفی تحویل نمی دهند و به واسطه ها می دهند و واحدهای صنفی نیز مجبورند باید  روغن را از واسطه ها و دلالان خریداری کنند.بهره مند بیان داشت: قیمت یک حلب روغن جامد ۱۶ کیلوگرمی تحویل از کارخانه ۱۶۵ هزار تومان است اما واحدهای صنفی همین روغن را از دلال ها و واسطه ها با قیمتی بیش از ۴۰۰ هزار تومان خریداری می کنند.

رییس اتحادیه قنادی، شیرینی فروش و دارندگان کافه قنادی در پاسخ به این سوال که دلیل عدم فروش روغن توسط کارخانجات به واحدهای صنفی چیست، گفت: دقیقا علت را نمی دانم، البته در مواردی واحدهای صنفی می توانند بطور مستقیم روغن مورد نیاز خود را از  از کارخانجات روغن خریداری کنند اما در اغلب موارد باید این کالاها را از واسطه ها و دلالانی  خرید را انجام دهند.

اخبار مرتبط