رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
  • کد خبر : ۶۴۴۵
  • چاپ خبر : شرط بازگشایی مدارس اعلام شد
از سوی وزیر آموزش و پرورش؛

شرط بازگشایی مدارس اعلام شد

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه دیدار با وزیر گردشگری اظهار کرد: در صورت موافقت ستاد کرونا، مدارس بازگشایی می‌شود.

 وزیر آموزش و پرورش  در پاسخ به پرسشی درباره بازگشایی مدارس به ویژه در سال تحصیلی آینده و آمادگی آموزش و پرورش برای این کار گفت: از حیث آمادگی که همین حالا هم آمادگی داریم و طی یک تا دو روز می‌توانیم اینکار را انجام دهیم. علت اینکه بازگشایی نمی‌کنیم ممنوعیتی است که ستاد ملی کرونا ایجاد کرده است؛ لذا  هر زمانی که ستاد ملی به ما اجازه دهد، مدارس را باز می کنیم. به گزارش کیمیای ایران به نقل از ایسنا،محسن حاجی‌میرزایی ادامه داد: نظر ما این است که بسته بودن مدارس و دور بودن دانش آموزان از محیط آموزش با مخاطرات پنهان و پایداری روبه روست و آنها آسیب می‌بینند. در تلاشیم کیفیت آموزش را تامین کنیم اما قطعا امکان ارائه آموزش با کیفیت به صورت حضوری بیشتر مهیا است و تاکید ما همین است و  همواره هم متقاضی بودیم، اما با این حال هر زمانی به ما اجازه دهند، بازگشایی می کنیم. شاید حتی بعد از عید شرایط بهتر شود و ستاد کرونا اجازه دهد که ما آمادگی برای بازگشایی داریم. درباره تصمیم بازگشایی محدود مدارس در دوره ابتدایی هم پیشنهاد ما دایر شدن متعارف مدارس طبق روال همه ساله بود اما در ستاد ملی کرونا گفتند که قید اختیاری را ایجاد کنیم که قید ما نیست و نظر ستاد ملی است.

توزیع سود ۳۰۰۰ میلیاردی صندوق ذخیره

حاجی میرزایی درباره واریز سود اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: برگزاری مجمع هیئت امنای صندوق در هفته گذشته انجام شد و محاسبه سود صورت گرفته و بناست توزیع شود که بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان است. این مبلغ به حسابشان در صندوق واریز می شود. اساسنامه صندوق می گوید سهمی را فرهنگیان می دهند و سهمی را دولت و زمان بهره‌برداری از این مبلغ، در زمان بازنشستگی است و این سودها هم جزو آورده آنها بوده و موجودی‌شان را افزایش می دهد.

اصلاح مقررات نیروهای خرید خدمات آموزشی

وی درباره نیروهای خرید خدمات آموزش نیز گفت: از ابتدای سال جاری اصلاحاتی را در مقرراتشان انجام دادیم. قبلا آنها به ازای ۲۴ ساعت کار، نیمه وقت محسوب می شدند و حقوق کمتری می گرفتند.  بررسی‌ها نشان داد که این ۲۴ ساعت را می‌توان تمام وقت تلقی کرد و چون تابع قانون کار هم هستند، حقوقشان با ۲۴ ساعت تمام وقت محسوب و بیشتر می شود.

لایحه رتبه‌بندی معلمان در دستور کار دولت

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه لایحه رتبه بندی معلمان در دستور دولت است و در یک جلسه دولت هم درباره آن بحث شده و امیدواریم در همین روزها به تصویب برسد گفت: در بودجه سال آینده اعتبار مورد نیاز پیش‌بینی شده و در تصویبنامه مجلس هم دیده شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد و لایحه که در دولت تصویب شود به مجلس تقدیم می‌شود.  حاجی میرزایی در واکنش به پرسشی پیرامون آخرین وضعیت پرداخت معوقات و مطالبات فرهنگیان گفت: به احترام نقدِ به حق معلمان و گلایه آنها از اینکه دائما درباره مطالباتشان در رسانه‌ها سخن می‌گوییم با فرهنگیان تفاهم کردیم که دیگر در این باره صحبت نکنیم و آنها مطالباتشان را از طریق ادارات پیگیری کنند، البته بنده هم موافق نیستم و پرداخت مطالبات نیاز به مانور تبلیغاتی ندارد. هرجا می‌رویم از ما سوال می‌کنند اما همانطور که گفته شد با فرهنگیان تفاهم کردیم دیگر در این باره صحبت نکنیم. نکته‌ای که می‌توانم بگویم این است که همه ماموریت و نقش ما این است که تلاش کنیم هیچ مشکلی برای همکاران فرهنگی وجود نداشته باشد.

اخبار مرتبط