رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
  • کد خبر : ۵۹۷۲
  • چاپ خبر : شرایط رایگان ‌شدن هزینه‌ درمان برای بیمه‌شدگان تأمین ‌اجتماعی اعلام شد
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی:

شرایط رایگان ‌شدن هزینه‌ درمان برای بیمه‌شدگان تأمین ‌اجتماعی اعلام شد

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه یکی از تصمیم‌های قطعی ما در حوزه درمان این است که در هر شهرستانی که بیمارستان نداریم، درمان بیماران در بیمارستان‌های دولتی رایگان باشد، گفت: در شهرهایی که بیمارستان داریم هم برای افراد بالای ۶۵ سال درمان رایگان خواهد بود.

مصطفی سالاری، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در مراسم افتتاح پلی کلینیک تخصصی شهدای رباط کریم که صبح امروز همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر انجام شد، اظهار کرد: با بیان اینکه جامعه پزشکی همکاری خوبی دارد و ما مشوق‌هایی نیز برای پزشکان ایجاد کرده‌ایم، گفت: پزشکان طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد امکان استفاده از سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی را دارند و در صورت عدم امکان یا تمایل نیز پزشکان می‌توانند از سربرگ خود استفاده کنند و تأمین اجتماعی سربرگ پزشکان را همچون دفترچه کاغذی معتبر می‌داند. به گزارش کیمیای ایران به نقل از تسنیم، وی افزود: پروتزها و لوازم جراحی در بیمارستانهای دولتی با هر کیفیت و قیمتی که مصرف شود، به طور کامل پرداخت می‌شود. درباره درمانگاه‌ها نیز کار مشابهی در حال انجام است اما هنوز قطعی نشده است.

سالاری گفت: همچنین برای بیماران مزمن و صعب العلاج با تشکیل پرونده در تأمین اجتماعی هزینه داروها کامل پرداخت می‌شود.وی اضافه کرد: این کارها هزینه‌های درمان مردم را به طور جدی کاهش می‌دهد. همچنین کار دیگری که انجام شده است، نسخه الکترونیک است و نسخه کاغذی حذف خواهد شد.

سالاری گفت: یکی از تصمیم‌های قطعی ما در حوزه درمان این است که در هر شهرستانی که بیمارستان نداریم، درمان بیماران در بیمارستان‌های دولتی رایگان باشد و در شهرهایی که بیمارستان داریم هم برای افراد بالای ۶۵ سال درمان رایگان خواهد بود.وی افزود: هرچند احداث مراکز درمانی توسط تأمین اجتماعی وظیفه ذاتی و اصلی این سازمان نیست و وظیفه اصلی ما تأمین هزینه درمان است نه احداث مراکز درمانی جدید، اما احداث مراکز درمانی جدید و توسعه مراکز موجود نیز با اولویت مناظق محروم تداوم خواهد داشت.وی افتتاح پلی‌کینیک تخصصی شهدای رباط کریم را اقدامی در راستای توسعه خدمات درمانی در مناطق محرم عنوان کرد و گفت: تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی در منطقه رباط کریم زیاد است و ما در قبال جامعه تحت پوشش وظایف خود را انجام خواهیم داد.

اخبار مرتبط