رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
  • کد خبر : ۵۹۲۷
  • چاپ خبر : در چه صورت شب عید آرامی خواهیم داشت
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا پاسخ داد؛

در چه صورت شب عید آرامی خواهیم داشت

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه خیز ملایم کرونا در برخی از مناطق شروع شده است، گفت: استان‌های تهران و البرز همچنان زرد هستند، اما وضعیت شکننده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا روز شنبه در پایان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، به تشریح مصوبات و تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا پرداخت.علیرضا رئیسی در ابتدا به وضعیت بیماری کرونا در دنیا و کشور اشاره کرد و گفت: وضعیت در اروپا و آمریکا نگران کننده است و به زانو در آمده‌اند. در حالی که واکسیناسیون را هم شروع کرده‌اند.رئیسی افزود: در کشور ژاپن هم بیش از ۷۰ درصد تخت‌های بیمارستانی پر شده است. به گزارش کیمیای ایران به نقل از مهر،وی گفت: هدف ما این است که بتوانیم وضعیت فعلی را حفظ و جلوگیری از خیز چهارم داشته باشیم و شب عید آرام داشته باشیم.رئیسی افزود: هنوز شهر قرمز نداریم اما شهرهای نارنجی ما دو برابر شده است و این یک هشدار است. ضمن اینکه تعداد شهرهای زرد نیز افزایش یافته است.

وی گفت: خیز ملایم در برخی از مناطق کشور شروع شده که می‌توان آن را کنترل کرد.سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: در استان‌های شمالی و چند استان دیگر شرایط به گونه‌ای است که باید مراقبت و کنترل بیشتری صورت بگیرد.وی افزود: هفته گذشته دو استان نارنجی داشتیم اما در حال حاضر تعداد شهرهای نارنجی در سایر استان‌ها نیز افزایش یافته است.سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: شهرهای نارنجی از ۱۸ تا به ۳۶ شهر و شهرهای زرد از ۱۳۰ به ۱۷۸ رسیده و شهرهای آبی از ۳۰۶ به ۲۳۴ شهر کاهش یافته است.

وی افزود: به استان‌های هرمزگان، خوزستان، یزد، استان‌های شمالی گیلان، مازندران و گلستان، آذربایجان غربی و لرستان هشدار می‌دهیم.رئیسی تاکید کرد: یکی از مصوبات امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، توسعه و گسترش خدمات الکترونیکی است تا حضور و مراجعات مردم کمتر شود.

وی افزود: مصوب شد تا پایان سال دستگاه‌های اجرایی سه خدمت پر مخاطب را الکترونیکی ارائه بدهند.سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: امتحانات عملی و حضوری برای دانشجویان نخواهیم داشت و آنلاین خواهد بود.رئیسی افزود: استان‌های تهران و البرز همچنان زرد هستند، اما وضعیت شکننده است. در استان‌های شمالی و چند استان دیگر، منع تردد برقرار است.وی ادامه داد: با ورود اولین محموله واکسن، بر اساس اولویت‌ها، تزریق واکسن شروع خواهد شد.سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: واکسن تهیه شده از اثربخشی بالای ۹۱ درصد برخوردار است و اکثر کشورهای اروپایی متقاضی این واکسن شده‌اند.

اخبار مرتبط