رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
  • کد خبر : ۵۶۷۲
  • چاپ خبر : اولویت نخست آموزش‌ است حتی در کانکس!
وزیر آموزش و پرورش:

اولویت نخست آموزش‌ است حتی در کانکس!

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به حادثه آتش سوزی مدرسه کانکسی، بیان کرد: اولویت نخست ما آموزش دانش ‌آموزان است حتی اگر در چادر، کانکس و واحد استیجاری باشد.

وزیر آموزش و پرورش  در حاشیه دیدار با رئیس بنیاد شهید در جمع خبرنگاران درباره افزایش اعتبارات مدارس شاهد اظهار کرد: این موضوع در کمیسیون تلفیق مجلس مصوب شده است و باید در صحن علنی تصویب شود، الان نمی‌توان درباره آن صحبت کرد. به گزارش کیمیای ایران به نقل از تسنیم، محسن حاجی میرزایی درباره آموزش حضوری عنوان کرد: هنوز زود است درباره این تصمیم داوری کنیم، در پایان هفته گزارشی از استان‌ها خواهیم گرفت تا ببینیم وضعیت چگونه است و حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد، خبرهای پراکنده از همه کشور داریم که بخصوص در مناطق روستایی، عشایری و شهرها فعالیت‌ها وجود دارد. برخی خانواده‌ها تمایل داشتند فزندشان حضوری آموزش ببیند اما آمارگیری کلی را در پایان هفته انجام می دهیم.حاجی میرزایی درباره ابتلای معلمان و دانش آموزان به کرونا با بازگشایی مدارس گفت: گزارشی از ابتلا به کرونا ارائه نشده و هنوز زود است در این‌باره صحبت کنیم. دستورالعملی را وزارت بهداشت ابلاغ کرده و ما متعهد هستیم آن را اجرا کنیم و به مدیران مدارس تأکید کردیم مراقبت لازم را انجام دهند، در یکی از گفت‌وگوها از خانواده‌ها خواستم خودشان هم به مدرسه بیایند و مطمئن شوند برنامه مراقبتی ما چگونه است.وی درباره استخدام معلمان حق‌التدریس، متذکر شد: حکم قانون این است، افرادی که مشمول می‌شوند و الان تکلیف همه آنها  مشخص است، تا پایان برنامه ششم توسعه به ازای ردیف و بودجه‌ای که اختصاص پیدا می کند، استخدام شوند.

درخواست ردیف استخدامی برای معلمان حق‌التدریس

وزیر آموزش و پرورش گفت: براساس ردیف و بودجه امسال ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر استخدام می‌شوند که از بالاترین امتیاز شروع به جذب کردند و برای بقیه هم در مرحله بعدی اقدام می‌شود از ساختمان اداری و استخدامی درخواست کردیم مجدد به ما ردیف استخدامی دهند و پیگیری خواهیم کرد که طبق قانون این افراد تا پایان سال آینده باید به استخدام دربیایند و پرونده این موضوع بسته می شود.  وزیر آموزش و پرورش درباره جمع‌آوری کلاس‌های کانکسی با توجه به آتش‌سوزی مدرسه‌ای کانکسی در سردشت دزفول متذکر شد: این یک حادثه است و در هر زمان ممکن است در نقطه‌ای از کشور حادثه اتفاق بیفتد، اولویت اول این است همه دانش‌آموزان از امکان آموزش برخوردار باشند حتی اگر در چادر، کانکس یا واحد استیجاری باشد در درجه اول باید اطمینان پیدا کنیم هیچ دانش‌آموزی از آموختن محروم نیست در گام دوم باید برای اصلاح فضای آموزشی اقدام کنیم ما متناسب با اعتباراتی که داریم و در مقایسه با سال قبل چهار برابر شده یعنی اعتبارات خوبی دولت به توسعه فضاهای آموزشی اختصاص داده است تلاش می‌کنیم فضاهای آموزشی را بهبود ببخشیم.

وی گفت: سال گذشته و امسال تمام مدارس خشتی و گلی را جمع آوری کردیم و با مدارس مناسب تر جایگزین شد بخشی از مدارس کانکسی و سنگی کاهش پیدا کرده است. حدود ۲۲ درصد واحدهای آموزشی نیازمند توجه ویژه است یا باید روی مقاوم سازی کار شود یا برای بازسازی مجدد آن اقدام شود، همه ساله متناسب با اعتبارات این کار انجام می شود براساس آمار جدید سازمان نوسای مدارس، درصد مدارس ناامن از ۳۰ درصد به ۲۲ درصد رسیده است.

اخبار مرتبط