رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 29 مرداد 1399 - 15:02
  • کد خبر : ۳۱۱۸
  • چاپ خبر :  امسال محرم پر شوری خواهیم داشت
رئیس‌جمهور:

 امسال محرم پر شوری خواهیم داشت

ما در هفته دولت ضمن تجلیل از روح بلند شهید رجایی و باهنر و همه عزیزان و شهدای دولت در طول این مدت و یاد و نام همه عزیزان، به مردم قول میدهیم که با همه توان در صحنه ایم. می دانیم که سال ۶۰ را به شکلی  در سال‌های ۹۷ و ۹۸ و ۹۹ برگردانده‌اند. آنهایی که کامل برایشان ملموس نیست با زبان دیگری حرف میزنم ولی اکثریت قاطع جامعه ما برایشان ملموس است اما نمی دانند که دشمن سال ۶۰ را دو مرتبه به نحو دیگری تکرار می‌کند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در جلسه هیات دولت اظهار داشت: این درس زندگی اباعبدالله(ع) است که به ما می‌گوید خودتان را برای روزهای سختی و امتحان آماده کنید. زندگی دارای فراز و نشیب هست و هر ملت و امتی روزهای سختی پیش رو دارد و در آن روزهای سخت است که جوهره انسان ها مشخص می شود. به گزارش کیمیای ایران به نقل از فارس،حجت‌الاسلام حسن روحانی افزود:‌ ما امسال در محرم مثل همه سال ها عشقمان را به خاندان رسالت و ابی عبدالله الحسین باید نشان دهیم و مثل قرن‌ها که ملت ایران همیشه پرچم دار عزاداری ابی عبدالله الحسین بوده امسال هم همین طور خواهد بود. البته ممکن است شکل عزاداری مقداری تغییر کند و ما باید اجتماعات را در حد مجاز انجام دهیم و همه ما باید دستورالعمل های بهداشتی را مراعات کنیم.

احترام به شریعت و دین و مناسک است

رئیس‌جمهور ادامه داد: یکی از راه های عزاداری برای ما این است که در این راه و مسیر به اهداف امام حسین برسیم و اهداف امام حسین همان احترام به شریعت و دین و مناسک است و یکی از اصول دینی ما هم حفظ جان خودمان و همنوعان‌مان و جامعه و مردم است.روحانی با بیان اینکه انشالله همه دستورالعمل های بهداشتی را مراعات می کنند اظهار داشت: محرم پر شوری خواهیم داشت و فضای مجازی و صدا و سیما و مطبوعات و رسانه ها و همه سایت ها هر کس به هر نوع که می تواند باید این پرچم عزا را به اهتزاز در بیاورد.وی افزود: این پرچم عزاداری امام حسین را در زندگیمان و دل هایمان و جامعه و خانه هایمان را به اهتزاز در بیاوریم و باید فضا از روز جمعه که اولین روز ماه محرم است فضای حسینی شود و هرکس به جامعه نگاه می کند عشق ابی‌عبدالله را مشاهده کند. امسال هم انشاءالله با رعایت همه اصول بهداشتی عزاداری اباعبدالله الحسین را انجام خواهیم داد و ناظرین هم نظارت خواهند کرد. همه مسئولین مساجد و تکایا و حسینیه ها هم به وظیفه خودشان که به آنها ابلاغ شده انشاالله عمل خواهند کرد.روحانی با بیان اینکه امسال محرم ما با هفته دولت توام می‌شود خاطرنشان کرد: هفته دولت هفته بسیار درس آموزی برای ما هست.کاری که دشمنان ما با ما انجام دادند و در هفتم تیر بزرگترین شخصیت‌های ما را شهید کردند و فکر کردند کل نظام تمام شده و گفتند مجلس و دولت و قوه قضاییه تعطیل است ولی مردم ما و مسئولین و هدایت های آن روز امام راحل نگذاشتند یک روز هم مجلس تعطیل شود.رئیس‌جمهور افزود: بعد از هفتم تیر وقتی مجلس تشکیل دادیم چون چند نفر از عدد کم بود از بیمارستان نمایندگان با برانکارد به مجلس آمدند تا مجلس رسمیت پیدا کند. آن روز نشان داده شد که این نظام قابل شکست نیست و من در مجلس واقعا احساس می‌کردم که هیچ قدرتی نمی‌تواند ما را شکست دهد.وی با بیان اینکه هفت تیر طراحی استکبار جهانی علیه ما بود، هرچند مزدوران آنها عمل کننده این اقدام بودند،‌گفت: با این حال هفتم تیر نتوانستند نظام را زمین بزنند آمدند و در یک فاصله بسیار کوتاهی حدود دو ماه بعد از هشتم شهریور یک توطئه دیگری مشابه هفتم‌تیر طراحی کردند و مقامات عالی دولتی رئیس جمهور و نخست وزیر و مقامات امنیتی همه را به شهادت رساندند و صدای انفجاری که از همین ساختمانی که ما اکنون در آن هستیم بلند شد و ما در همین مجلس شورای اسلامی بودیم و همه فکر می‌کردند این ضربه دیگر ضربه نهایی است و ما را از پا در می آورد ولی هرجا دچار مشکل شدیم مردم به صحنه آمدند.رئیس جمهور با بیان اینکه «دیدید که مردم برای هفتم تیر با آن شعار «ایران پر از بهشتیه» به خیابان‌ها چه کردند» اظهار داشت: همچنین در هشتم شهریور دیدید که مردم در خیابان‌ها چه کردند و حضور مردم استکبار را لرزاند و حضور امام قدرت آنها را درهم شکاند. پرچمداران و سرداران بزرگ این نظام را به شهادت می رسانند و به خون می غلتند مردم با روحیه قوی تر و با نفسی بلندتر به صحنه می آیند و نمی ترسند. روحانی با تاکید بر این که ما امروز هفته دولت مسئولیت بسیار سنگینی را بر دوش داریم گفت: چیزی شبیه همان سال‌های شصت و توطئه های بزرگی که علیه ما طراحی کردند امروز هم استکبار جهانی همان توطئه را علیه ما طراحی کرده است. یک وقت می‌خواست با کشتن مسئولین ما نظام را به زمین بزند، یک روز خواست ما را با جنگ به زمین بزند و امروز هم با جنگ اقتصادی.

سال ۶۰ را به شکلی  در سال‌های ۹۷ و ۹۸ و ۹۹ برگردانده‌اند

وی با بیان اینکه دشمن امروز با جنگ اقتصادی وارد شده تا ما را بشکند و به زانو در بیاورد، تصریح کرد: ما در هفته دولت ضمن تجلیل از روح بلند شهید رجایی و باهنر و همه عزیزان و شهدای دولت در طول این مدت و یاد و نام همه عزیزان، به مردم قول میدهیم که با همه توان در صحنه ایم. می دانیم که سال ۶۰ را به شکلی  در سال‌های ۹۷ و ۹۸ و ۹۹ برگردانده‌اند. آنهایی که کامل برایشان ملموس نیست با زبان دیگری حرف میزنم ولی اکثریت قاطع جامعه ما برایشان ملموس است اما نمی دانند که دشمن سال ۶۰ را دو مرتبه به نحو دیگری تکرار می‌کند.

دولت یک روز را هم برای خود روز تعطیلی و استراحت قرار نداده است

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ما قدرت و توان و ایستادگی‌مان و تاب آوری مان را از دست نخواهیم داد، اظهار داشت: مردم باید بدانند که دولت با همه توان در خدمت آنها است و حالا اگر یک جایی موفقیتش کامل است به خاطر حضور و کمک مردم هست و ممکن است در یک جایی هم موفقیت‌مان کمتر باشد، ولی مردم بدانند دولت یک روز را هم برای خود روز تعطیلی و استراحت قرار نداده است. تمام روزها در صحنه بوده مخصوصا امسال با این سختی‌ها و مشکلاتی که داریم ما یک روز و یک ساعت تعطیل هم نخواهیم داشت.وی ضمن بیان اینکه در صحنه هستیم و در برابر دشمن سر فرود نمی آوریم، اظهار داشت: دشمن می‌خواست یا ما را تسلیم کند که به این هدف نخواهد رسید و یا می خواست جامعه ما را به هم بریزد و بحران درست کند که به این هم نخواهد رسید یا می خواست کاری بکند که مردم بگویند ما فرش قرمز برای آنها پهن می کنیم تا وارد کشور شوند. در سال ۹۷ می‌گفتند که در ۲۲ بهمن ملت برای ما فرش قرمز پهن می‌کنند و ما وارد ایران می شویم ولی دیدند که کسی از شما که عمری از ۲۸ مرداد ۳۲ تا امروز جنایت کرده اید استقبال نمی‌کند.

چرا آمریکا در سال ۱۳۳۲ کودتا کرد و یک جبار را بر سر مردم مسلط کرد؟

روحانی خطاب به آمریکا افزود: چرا در سال ۱۳۳۲ کودتا کرده و دولت قانونی را سرنگون کردید؟ یک جبار را بر سر مردم مسلط کردید؟ شما بر علیه ملت تلاش کردید و بر علیه دموکراسی و دولت قانونی کار کردید و طاغوت و دیکتاتور را بر مردم مسلط کردید و همین راه غلط را ادامه می‌دهید. مرتب شکست خوردید و باز دوباره بلند شدید و همان راه غلط را ادامه دادید. رئیس‌جمهور با بیان اینکه آمریکایی‌ها امروز در ۲۴ مرداد هم نتوانستند حتی یک پیروزی ظاهری به دست بیاورند، گفت: آمدند و در شورای امنیت دیدند که وضع چگونه بود. این همه خودشان را مهیا کردند و افراد را فرستادند و کاسه گدایی را در دست گرفتند و تلفن زدند و حتی در روز رای گیری مداوم در حال فشار به کشورها بودند. من اینجا از ۱۱ کشوری که به آمریکا رای ندادند تشکر می کنم و از دو کشور دوستی که در برابر آمریکا با قاطعیت رای منفی دادند.روحانی با بیان اینکه آمریکا تنها ماند، گفت: ملت ما باید این عظمت را مشاهده کند و این عظمت مال ملت است. دولت هم نماینده و خادم مردم است. کِی بوده در تاریخ سازمان ملل که در سال ۹۷ خودت را در شورای امنیت بنشیند و سران همه ۱۵ کشور را بر علیه برجام دعوت کند و تمام ۱۴ کشور علیه او حرف بزنند؟ آمریکا در سال ۹۷ مفتضحانه شکست خورد و این به خاطر تدبیر نظام و دولت بود. اگر روزی که در اردیبهشت ماه اعلام کرد من از برجام خارج شدم ما در روز بعد می گفتیم ما هم از برجام خارج شدیم آمریکا دیگر هزینه ای نداشت و تمام قطعنامه های سازمان ملل و شورای امنیت علیه ما برمی‌گشت و او بی هزینه به ما خیانت کرده بود.وی با بیان اینکه ما این هزینه را به آمریکا تحمیل کردیم و ایستادیم و با تدبیر عمل کردیم، گفت: آن وقت در مهر ماه همان سال که شورای امنیت تشکیل شد همه علیه او صحبت کردند و آنجا روشن شد که راهشان غلط است و راه ما درست است. امسال هم که شورای امنیت تشکیل شد و خواست در مورد تحریم تسلیحاتی هم تصمیم بگیرد هم با وجود آنکه تحریم تسلیحاتی به گونه‌ای است که می‌توانند برخی کشورها را به غلط و دروغ تحریک کنند، اما در عین حال همه رو به رویش ایستادند و فقط یک جزیره کوچک در کنار ترامپ ایستاد. روحانی با بیان اینکه دو شکست تاریخی سال ۹۷ و ۹۹ را همه دنیا به چشم دید اظهار داشت: حالا دو مرتبه آمدند و طبل دیگری را به صدا درآوردن و من این یکی دو روز دیدم که این رسانه های بیگانه فارسی زبان چقدر مزدور و خائن هستند. خوشحالند و لبخند می زنند و روزی که برای ملت مشکلی پیش می‌آید و آن روزی که ملت پیروز می شود همه زانوی غم در بغل می گیرند و تا ۲۲ بهمن و آن تظاهرات عظیم می شود زانوی غم در بغل می گیرند. روز عاشورا می‌شود و مردم هم حسینی می‌شوند زانوی غم در بغل می گیرند و تا آمریکا شکست می‌خورد زانوی غم در بغل می‌گیرند.

آمریکا در برجام نیست تا از ساز و کار قطعنامه ۲۲۳۱ استفاده کند

رئیس جمهور با بیان اینکه حالا هم می گویند که آمریکا می‌خواهد از ساز و کار ۲۲۳۱ استفاده کند، اظهار داشت: نیست که استفاده کند و عقل چیز شریفی است. در ۲۲۳۱ همه جا می‌گوید طرفهای برجام یا یکی از طرف های برجام؛ در حالی که آمریکا به صراحت گفته من از برجام خارج شدم و به برجام توهین کرده و گفته این بدترین پیمان بوده که بسته شده است. آدمی که بیرون رفته که حضور ندارد.وی افزود: هم اتحادیه اروپا و همچین و هم روسیه و همه کشورهایی که در زمینه مسائل سیاسی و حقوقی صاحب نظر هستند همگی، آمریکا را محکوم کردند و می کنند.رییس جمهوری گفت: آمریکا از هر پیمان و قرارداد مفیدی که بوده خارج شده و بیرون آمده است. چرا دشمن و حماقت دشمن را نمی‌بینیم؟ گاهی حرف‌های عجیب در گوشه‌ و کنار زده می‌شود و دچار حیرت می‌شویم.

اگر دولت بشکند یعنی نظام شکسته است

وی افزود: اگر دولت قوی باشد یعنی نظام قوی است، اگر دولت بشکند یعنی نظام شکسته است. همه ما می‌دانیم بار سنگین و اصلی اجرایی بر دوش دولت است. این دولت است که اگر یک روزی بشکند، آموزش، بهداشت، برق و آب مردم از بین می‌رود. اگر دولت یک روز یا یک ساعت نباشد همه خدماتی که به مردم ارائه می‌شود، اعم از مواد غذایی در فروشگاه‌ها و همه نیازمندی‌ها و صنعتی که برای دولت و ملت است، از بین می‌رود.

هم جباران کاخ سفید برای همیشه نمی‌مانند و هم تحریم برای همیشه نمی‌ماند

روحانی با بیان اینکه تقویت نظام به نفع همه ما است، اظهار داشت: البته ما در این شرایط خاص، می‌فهمیم و می‌دانیم که دشمن با فشارهایش به اهدافش نرسیده و نخواهد رسید اما مردم را دچار مشکلاتی کرده و به آنها آزار رسانده و می‌رساند. ما باید در برابر دشمن بایستیم چرا که این دوره تمام می‌شود. اگر کسی در ایران فکر می‌کند که این حکومت جبار کاخ سفید و این تحریم‌های ظالمانه دائمی است هر دو را اشتباه کرده است. هم جباران کاخ سفید برای همیشه نمی‌مانند و هم تحریم برای همیشه نمی‌ماند و تحریم می‌شکند و از بین می‌رود.

کاخ سفید متوجه اشتباه خود شده اما راهی را رفته‌ که در آن درمانده‌ است

رییس جمهوری افزود: ما یکی دو سال مقاومت کردیم و خواهیم کرد و به آنها هم فهمانده‌ایم که اشتباه کرده‌اند آنها هم کاملا این موضوع را فهمیده‌اند. کاخ سفید کاملا متوجه اشتباه خود شده است منتها آنها راهی را رفته‌اند که اکنون در آن درمانده‌اند و اکنون پیدا کردن راه خروج برای آنها، کار بسیار سخت و مشکلی است.وی با بیان اینکه در این شرایط اقتصادی دغدغه دولت، اول ثبات و آرامش اقتصادی است، گفت: ما می‌خواهیم اقتصاد کشور ما، دارای آرامش و ثباتی باشد. مردم نسبت به هفته آینده و ماه و سال آینده دلشان قرص باشد و نگرانی نداشته باشند. از طرفی ما در سال جهش تولید قرار داریم و می‌خواهیم روی تولید تکیه کنیم، ما امسال در کشاورزی، صنعت و همه بخش‌ها رشد تولید را می‌بینیم. در بخش صنعت در چهارماهه امسال نسبت به چهارماهه سال گذشته، ۹ درصد رشد تولید داریم که با توجه به شرایط کرونا و فشار و سخت بسیار مهم است.رییس جمهور افزود: در این شرایط سخت، روزی نبود که در کشور دچار خاموشی یا قطعی آب و گاز شویم و یا بنزین و گازوییل نباشد. در بخش راه، جاده و حمل و نقل نیز همه تلاش کردند. اینکه شما می‌بینید که از بندر تا انبار و از انبار تا فروشگاه همه چیز سر جای خودش حرکت می‌کند به‌دلیل تلاش همگانی است.  روحانی با بیان اینکه افتخار دولت است که بگوید کشور را بدون نفت اداره می‌کند، خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود ۴۳ میلیارد واردات داشتیم ولی به همان میزان هم صادرات غیر نفتی داشتیم و کشور را بر اساس صادرات غیرنفتی اداره می کنیم که در تاریخ ایران سابقه نداشته است.‌وی اضافه کرد: اگر به تاریخ قبل از انقلاب بازگردید متوجه می‌شوید اگر یک زمان نفت نبود، چه می‌کردند؟ این را رصد کنید تا متوجه شوید که اتکا دولت‌های قبل از انقلاب به نفت چقدر بوده و پس از انقلاب چقدر شده است؟ زیرا در سال‌های گذشته زمانی بوده که ۴۰ تا ۵۰ درصد بودجه کشور متکی به نفت بود ولی در سال ۹۹ فقط۱۰ درصد بودجه کشور متکی به نفت بوده است.رییس جمهور با یادآوری اینکه در شرایط سخت کشور را اداره می کنیم و برای مشکلات بودجه، طراحی لازم را انجام دادیم، گفت: اگر قرار بود به جای فروش نفت مالیات در نظر می گرفتیم این برای مردم سخت می‌شد و باید در سال جهش تولید به نحوی مالیات در نظر می‌گرفتیم که اصل تولید صدمه نبیند.روحانی خاطرنشان کرد: دولت نمی‌خواهد از بانک مرکزی استقراض کند. دولت قبلی ۵۰ هزار میلیارد تومان  از بانک مرکزی برای مسکن استقراض کرد ولی ما به رغم برخورداری از این قدرت، دست خود را در این ۷ سال هیچ وقت به سوی بانک مرکزی دراز نکردیم و به دنبال پول پر فشار نبودیم.رییس جمهوری به راهکارهای دولت برای درآمدزایی اشاره کرد و گفت: در چنین شرایطی برای اداره کشور باید اوراق منتشر می‌کردیم یا سهام یا نفت می‌فروختیم که در حال انجام است.روحانی ادامه داد: ۵۷ هزار میلیارد اوراق خزانه از ابتدای سال در حال فروش است و هر جا که لازم باشد باز خواهیم فروخت و شیوه‌ای قانونی است. همچنین سهام دولتی هم در حال فروش است و خوشبختانه فروش سهام شرایط خوبی دارد زیرا معتقدیم اقتصاد باید به مردم واگذار شود.رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه بازار بورس،‌ بازار خوبی است و دولت با تاکید به بانک مرکزی،‌ شورای بورس و وزیر اقتصاد همیشه خواستار مراقبت این بازار بوده، عنوان کرد: البته این مراقبت انجام می‌شود ولی ذات بورس و اقتصاد به صورت خط مستقیم نیست بلکه شکستگی دارد ولی مهم این است که در طول سال این خط شکسته به سمت بالا باشد و دولت این خط را حفظ می کنیم.روحانی در ادامه به فروش سلف نفت اشاره کرد و توضیح داد: برای فروش نفت طرحی را در نظر گرفته شد و در سه قوه نیز این طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دولت این طرح را ۱۰۰ درصد به نفع کشور می‌داند و بهترین راه تامین مالی و بهتر از اوراق است.وی خاطرنشان کرد: از طرفی این طرح تو دهنی به آمریکاست. زیرا آمریکا می خواهد نفت فروخته نشود ولی اگر روسای دو قوه دیگر حمایت و موافقت کردند،‌ طرح اجرایی آن را عملیاتی می کنیم. اگر هم موافقت نکردند پیگیر طرح‌های دیگر خواهیم شد.

خدمات بهداشتی در مبارزه با کرونا، رایگان به مردم ارائه می شود

رییس جمهور با اشاره به اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا خدمات بهداشتی زیادی به صورت رایگان به مردم ارائه شده،‌ اظهار داشت: با کشورهای دیگر مقایسه کنید که برای مبارزه با کرونا چه میزان از آنها وجه نقد می گیرند؟ ولی دولت این خدمات را برای مردم و حتی اتباع بیگانه ساکن در کشور به صورت رایگان ارائه می‌دهد و بار کرونا بر دوش دولت است.روحانی با بیان اینکه دولت در مبارزه با شیوع کرونا از نظر اقتصادی و تجهیزات، امکانات لازم را تامین می‌کند،‌ گفت: خوشبختانه کادر متخصص،‌ فداکار و کاردان به خوبی عمل کردند و این روش را  ادامه می‌دهند.روحانی ادامه داد: علاوه بر این برای کسب و کارهایی که از کرونا آسیب دیدند،  وام اختصاص یافت و در بخش مسکن نیز برای کاهش اجاره بهاء و اعطای ودیعه مسکن قدم‌هایی برداشته شد. همچنین برای همسان سازی حقوق بازنشستگان با همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی کارهای خوبی از اول مردادماه ۹۹ اجرایی شده است.

همسان‌سازی حقوق ۳ و نیم میلیون بازنشسته کارگری از امروز اجرایی می‌شود

رییس جمهوری ادامه داد: همسان‌سازی حقوق ۳ و نیم میلیون نفر بازنشسته جامعه کارگری انجام شده و احکام آنها از امروز ۲۹ مردادماه اجرایی می شود. بر همین اساس بازنشسته‌هایی که ۳۰ سال سابقه داشتند و حداقل دستمزد آنها یک میلیون ۶۰۰ هزار تومان بود، در همسان سازی حقوق این مبلغ به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تبدیل خواهد شد. وی ادامه داد: بازنشستگانی که ۳۵ سال سابقه کار دارند حداقل دستمزد آنها از یک میلیون ۷۰۰ هزار تومان به مبلغ به ۳ میلیون می رسد. حتی حقوق بازنشسته هایی که ۲۵ سال سابقه کار داشتند تا ۸۰ درصد اضافه می شود.روحانی با تاکید بر اینکه برای تحقق این هدف،‌ دولت ۳۲ هزار میلیارد تومان سهام را به تامین اجتماعی واگذار کرد،‌ خاطرنشان کرد: مردم بدانند برای تحقق این هدف، دولت گام مهمی برای جامعه کارگری برداشته که بسیارارزشمند است و در زمینه‌های دیگر هر کاری لازم باشد در حد توانی که داریم، انجام خواهیم داد.رییس جمهوری افزود: البته ما می‌دانیم که زندگی مردم به سختی می‌گذرد ولی دولت به صورت شبانه روز به فکر کاهش این سختی‌ها است و ان شاء الله دشمن شکست خواهد خورد و این شرایط ماندگار نیست.روحانی بیان اینکه انتقال و برگزاری کنکور به زمان دیگر می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند، اظهار داشت: ممکن است در پاییز، آنفلوآنزا شیوع کند. پیش‌بینی اینکه تاخیر موجب بهتر شدن وضعیت می‌شود، وجود ندارد. برگزاری کنکور با رعایت اصول بهداشتی است مانند مردم که با رعایت اصول بهداشتی به خرید می‌روند، بیرون می‌روند و مسافرت می‌روند. اینها اشکالی ندارد اما اکنون که بحث کنکور مطرح می‌شود، گویی آسمان به زمین می‌آید ولی ما با رعایت اصول بهداشتی عمل کنیم.وی با بیان اینکه توصیه، خواهش و تاکید من از وزرای علوم و بهداشت این است که تمام مراقبت‌ها در روز کنکور رعایت شود، تصریح کرد: ما از نیروی انتظامی می‌خواهیم که به ما کمک کند. اجتماعات اگر نباشد، خود کنکور مشکلی ندارد. فضایی است که افراد با فاصله نشسته‌اند. مسئله اجتماع در ورود و خروجی است که اقوام و دوستان می‌آیند و می‌خواهند خداحافظی کنند و دعا بخوانند و در پایان کنکور بگویند آزمون چطور بود.رئیس‌جمهور تاکید کرد: همه باید مراعات کنند. این جوانان برای ما مهم هستند. اینها سرمایه کشور و مدیران آینده هستند. همه باید مراقبت کنیم تا کوچکترین مشکلی از ناحیه کنکور برای آنها ایجاد نشود.روحانی با بیان اینکه عزاداری مقدس و کنکوربرای ما مهم است، خاطرنشان کرد: جایی که بار مسئولیت بر دوش ماست، باید رعایت کنیم. صداوسیما نظارت کرده و به محل‌های امتحان سر زده و به مردم نشان دهد تا مردم اطمینان کنند. فاصله یک متر و هشتاد واقعا است. ان‌شاالله برگزاری عزاداری و کنکور مشکی ایجاد نکند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

  • آخرین دیدگاه‌ها