رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 8 مرداد 1399 - 15:38
  • کد خبر : ۲۸۳۱
  • چاپ خبر : الگوی جهانی برای زنده نگه داشتن یاد امام حسین (ع) ارائه می کنیم
وزیر بهداشت:

الگوی جهانی برای زنده نگه داشتن یاد امام حسین (ع) ارائه می کنیم

می‌‌خواهیم الگویی ارائه کنیم که به تمام جهان بگوییم ببینید که ایران اسلامی از خود چه نبوغی بر جای گذاشت و چه زیبا نام حسین (ع) را زنده کرد؛ در تاریخی که شاید ۱۵۰ تا ۲۰۰ سال طول بکشد که جهان دچار چنین بلای سنگینی شود، ما در تاریخ ثبت خواهیم کرد که هم یاد حسین و عاشورا و مظلومیت شهدای کربلا را پاس داشتیم و هم از عشاق حضرت اباعبدالله(ع) صیانت کردیم و هم به جهان الگویی را ارائه کردیم که نمونه است.

وزیر بهداشت در جلسه هم‌‌اندیشی با ذاکرین و مداحان اباعبدالله (ع) اظهار کرد: اگرچه خیز دیگری از بیماری داریم اما با دست‌‌های خالی و دل‌‌های پر از ایمان و با وفاق ملی که تحت لوای رهبر فرزانه کشور ایجاد شد، دستاورد بزرگی داشتیم زیرا در صددیم امسال محرمی برگزار کنیم که اولاً بگوییم که نام و یاد حسین (ع) را از تمام گلدسته‌‌ها و مناره‌ها فریاد خواهیم زد. ما کربلا، مظلومیت حسین (ع)، اولاد و یاران و اصحاب حسین (ع) در تاریخ را فراموش نخواهیم کرد. به گزارش کیمیای ایران به نقل از تسنیم، سعید نمکی ادامه داد: دوم اینکه می‌‌خواهیم اعلام کنیم که ما نخواهیم گذاشت که عشاق حسین (ع) تب کنند و بیمار شوند؛ در کنار هم به این موضوع پایبند و متعهدیم که اجازه ندهیم که شیعه امام حسین (ع) به دلیل مراسم عزاداری سردار شهیدان، تب کند.

نمکی افزود: می‌‌خواهیم الگویی ارائه کنیم که به تمام جهان بگوییم ببینید که ایران اسلامی از خود چه نبوغی بر جای گذاشت و چه زیبا نام حسین (ع) را زنده کرد؛ در تاریخی که شاید ۱۵۰ تا ۲۰۰ سال طول بکشد که جهان دچار چنین بلای سنگینی شود، ما در تاریخ ثبت خواهیم کرد که هم یاد حسین و عاشورا و مظلومیت شهدای کربلا را پاس داشتیم و هم از عشاق حضرت اباعبدالله(ع) صیانت کردیم و هم به جهان الگویی را ارائه کردیم که نمونه است.

وی با بیان این‌‌که سرشت ما با یاد امام حسین (ع) آمیخته است خطاب به حضار جلسه گفت: امروز از شما عزیزانی که عمری است در ذکر حضرت ابا عبدالله تلاش کردید استمداد طلبیدم که ما به عنوان سربازان خاک پای ملت شیعه و شما به عنوان کسانی که هدایت این جمعیت عظیم مملکت شیعه اسلامی را به عهده دارید، درکنار هم جمع شویم و ببینیم که چه راهکارهایی را برای برگزاری این مراسم بیندیشیم.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

  • آخرین دیدگاه‌ها