رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
  • کد خبر : ۴۶۵۰
  • چاپ خبر : اردوی راهیان نور، پشت رایانه
دانش آموزان اصفهانی با پای دل زائرمناطق عملیاتی جنوب کشور  می شوند؛

اردوی راهیان نور، پشت رایانه

اردوی راهیان نور پشت رایانه،  حکایت این روزهای کرونایی است، روزهایی که دیگر نمی توان بار سفر بست و راهی مناطق عملیاتی سال های عشق و آتش و خون شد تا در میان رمل‌ ها، لابه لای نیزارها، هورها و تپه های این سرزمین عطر خاطرات بهترین فرزندان آدم را استشمام کرد اما می توان […]

اردوی راهیان نور پشت رایانه،  حکایت این روزهای کرونایی است، روزهایی که دیگر نمی توان بار سفر بست و راهی مناطق عملیاتی سال های عشق و آتش و خون شد تا در میان رمل‌ ها، لابه لای نیزارها، هورها و تپه های این سرزمین عطر خاطرات بهترین فرزندان آدم را استشمام کرد اما می توان پای دل را روانه کرد و با یک کلیک، آن را  به زلال یاد حماسی ترین نسل ایران اسلامی سپرد و لحظاتی را در فضای سرگشتگی و بی قراری مجنون های لیلی پرست این سرزمین سیر کرد. دو هزار دانش آموز اصفهانی طی دو روز گذشته با پای دل راهی جنوب شدند تا در یادمان های شلمچه، نهرخین، طلاییه، هویزه و اروند کنار حضور به هم رسانند و سرگذشت از جان خودگذشتی و ایثار بهترین مردان این سرزمین را به گوش جان بشنوند.

 به گزارش کیمیای ایران، مسئول سازمان اردویی راهیان نور سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) استان اصفهان با اشاره به لزوم پرداختن به راهیان نور و روایتگری دفاع مقدس می گوید: اگر روایت حماسه ها و ایثارگری های دفاع مقدس بیان نشود منجر به فراموشی این حادثه بزرگ خواهد شد.

عباس محمدی با بیان اینکه به دلیل مشکلات پیش آمده در خصوص ویروس کرونا و برگزار نشدن اردوهای راهیان نور در کشور با هماهنگی وزرات آموزش و پرورش تصمیم به برگزاری اردوهای راهیان نور مجازی گرفته شده است، می افزاید: هرساله بین ۱۲ هزار تا ۲۰ هزار نفر جمعیت قشر دانش آموز جزء زائران مناطق هشت سال دفاع مقدس و راهیان نور بودند که امسال به دلیل محدویت‌های کرونایی به صورت مجازی راهی سرزمین های نور می شوند.

وی با اشاره به این که اصفهان به عنوان اولین استان برگزار کننده راهیان نور مجازی در کشور شناخته شده است، می گوید: در همین ارتباط به همت سازمان اردویی راهیان نور سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) سایت دارخویین راه اندازی شده تا گروه های دانش آموزی که برای شرکت در این اردوها ثبت نام کرده اند بتوانند به صورت مجازی از روایتگری راویان دفاع مقدس که در یادمان های مناطق عملیاتی حضور دارند بهره بگیرند.

اپلیکیشن های روبیکا، گپ و اینستاگرام از دیگر راه های دسترسی به اردوی مجازی راهیان نور است  که مسئول سازمان اردویی راهیان نور سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) به آن اشاره کرده و می گوید: بر طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، این اردو ها تا آخر سال ادامه می یابد و دانش آموزان مقطع دهم دبیرستان که درس آمادگی دفاعی دارند مخاطبان اصلی این دوره ها هستند.

محمدی با اشاره به این که پنج دوره دو هزار نفری که هر دوره شامل دو روز و هر روز چهار ارتباط مستقیم در فضای مجازی با دانش‌آموزان برقرار می‌شود. ادامه می دهد: دوره‌ها در ۴ مرحله، دو مرحله ویژه خواهران و دو مرحله ویژه برادران برگزار خواهد شد .

وی با بیان اینکه در برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش شده تا حد امکان شرایط یک اردوی راهیان نور واقعی شبیه سازی شود، می گوید: دانش‌آموزان حتی در این اردوی مجازی قادر به خرید سوغات و محصولات استان خوزستان هستند که بوسیله پست برای آن‌ها ارسال خواهد شد.مسئول سازمان اردویی راهیان نور سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) استان اصفهان هم چنین از برگزاری راهیان نور مجازی دانشجویی و محلات نیز خبر می دهد. محمدی می گوید: سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج در نظر دارد راهیان نور مجازی را در سطح راهیان نور دانشجویی و محلات هم توسعه دهد.اردوی راهیان نور مجازی دانش‌آموزی استان اصفهان در روز حماسه و ایثار اصفهان به صورت وبینار از طریق ارتباط تصویری با مناطق عملیاتی دفاع مقدس با حضور فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور کشور و با اعلام رمز «یا محمد رسول الله» در اصفهان آغاز شد.

اخبار مرتبط